Psychicky náročný duel Zbrojovka zvládla a vydřela první domácí výhru

Psychicky náročný duel Zbrojovka zvládla a vydřela první domácí výhru

B R N O - Šesté kolo FNL přivedlo na stadion Zbrojovky poslední tým tabulky - MFK Vítkovice. Zbrojovka měla v průběhu první půle řadu šancí, využila tu poslední - před cestou do kabin skóroval Petr Pavlík. Ve druhém dějství už další branka nepadla a Brňané tak poprvé v této sezóně doma zvítězili.

Trenér Šustr udělal oproti zápasu na Dukle několik změn. Na pravém kraji obrany nastoupil místo Sukupa Šural, kterého na stoperu nahradil uzdravený Pavlík. Ve středu pole pak nenaskočil Sedlák, jehož pozici obsadil Bariš a jiné bylo také složení obou krajních záložníků. Duo Bartolomeu - Šumbera nahradila dvojice Fousek - Štepanovský. Na hrotu se pak místo Magery představila nová posila Zbrojovky - Jan Pázler.

Nepříjemností byl před zápasem pro domácí také výpadek elektrické energie, který značně znesnadnil přípravu na utkání.

Zbrojovka mohla udeřit hned v první minutě. Bariš posunul na půlce míč Krškovi, který potvrdil roli špílmachra a přesným pasem vysunul do šance novice v dresu Flinty, Jana Pázlera. Jeho zakončení nadvakrát zaměstnalo brankáře Květoně, ale gólovou tečku nepřineslo. O malý moment prchali ve dvou na jednoho obránce Krška s Růskem, střela prvně jmenovaného však skončila jen na rukavících Květoně.

I Vítkovice dokázaly zahrozit a do střelecké pozice se dostal hostující Praus. Jeho pokus však Flodera nikterak neohrozil. Domácí naopak zahrozili z volného kopu. Jeho zahrání si vzal na starosti David Krška, ale jeho pokus, respektive zakončení jeho spoluhráčů obrana Vítkovic odvrátila. Další velkou šanci si vypracovával Eismann, ale při svém průniku byl na hraně vápna faulován a Zbrojovka dostala k dispozici další nebezpečný volný kop. K jeho exekuci se opět postavil David Krška a tentokrát našel naprosto přesně hlavu Petra Pavlíka, jenž svým pokus za přispění obránce poslal míč za brankovou čáru - 1:0.

Začátek druhé půle se neobešel bez zdržení, neboť během první půle se nepovedlo dodavateli elektrické energie opravit závadu na rozvodné síti. Po třicetiminutovém čekání se pomalu začalo na Srbské rozsvěcet a druhá půle mohla pokračovat.

I ve druhém poločase byla Zbrojovka jasně aktivnější a tvořila si šance. Druhou branku měl na noze Krška, který napřáhl před pokutovým územím a nadělal starosti brankáři Ostravy, který konečky prstů vytáhl míč na rohový kop. Posunout skóre z jedničky na dvojku mohl Antonín Růsek, ale svou hlavičku poslal jen do rukavic Květoně. Podobně dopadla i šance Fouska, kterého perfektně vysunul David Krška, ale letní akvizice Zbrojovky jen vyprášila rukavice Květoně.

Na druhé straně vystrašil diváky hostující Holiš, který se dostal k nebezpečné střele, ale těsně minul Floderovu branku. Rozjásat diváky mohl po rohovém kopu Kršky také produktivní Jakub Šural, ale svou hlavičku poslal z bezprostřední blízkosti jen do míst, kde stál Květoň. Nepříjemné chvíle nastaly pro Zbrojovku v poslední desetiminutovce. Nejprve se dostal k parádnímu voleji Zorvan, ale na poslední chvíli vytěsnil míč na břevno Floder. Z následného rohu se k hlavičce dostal jeden z hostujících hráčů a Lukáš Kryštůfek musel zastoupit svého brankáře na brankové čáře.

V závěrečných minutách si Zbrojovka vytvořila několik nebezpečných brejkových situací, ale na gól či větší ohrožení branky nedošlo. Zbrojovka tak po dvou domácích remízách vydřela těsnou výhru.

VIDEO: Sestřih utkání s Vítkovicemi (1:0)
26.08.2019 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání s Vítkovicemi (1:0)

B r n o - Zbrojováci porazili v 6. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Vítkovice 1:0, když jediný gól...
VIDEO: Trenér Šustr po utkání s Vítkovicemi
23.08.2019 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Šustr po utkání s Vítkovicemi

B r n o - Pro Zbrojováky byl dnešní zápas s Vítkovicemi hodně pernou šichtou, výhra 1:0 byla...
Střelec Pavlík: Věřím, že nám tohle vítězství psychicky pomůže
23.08.2019 | Michal Hladký, Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Střelec Pavlík: Věřím, že nám tohle vítězství...

B r n o - V základní sestavě se dnes proti Vítkovicím objevil i uzdravený stoper Petr Pavlík. A...

Fotogalerie

Všechny fotografie