První prohra v sezóně. Zbrojovka nestačila na Duklu

První prohra v sezóně. Zbrojovka nestačila na Duklu

P R A H A - Páté kolo FNL přivedlo Zbrojovku na hřiště novice ve druhé lize, Dukly Praha. Zbrojovka nepředvedla ideální výkon a po dvou brankách ze začátku druhého poločasu prohrávala 0:2. Po snížení Šurala sice Brňané ožili, ale na srovnání už nedosáhli a poprvé v sezóně tak prohráli.

Flinta neměla ideální vstup do zápasu. Sice dokázala více držet míč ve své moci, ale šance si vytvářela spíše Dukla. Nejprve se v sedmé minutě dostal ke střele Preisler, jenž mohl využít přistrčení Ayonga, ale brněnští se výborně postavili do bloku a zamezili míči v cestě k Floderově kleci. Na druhé straně mohl otevřít skóre Lukáš Magera, nabíhal si na letící míč, ale brankář Hruška byl o malý moment rychlejší a brněnskému kapitánovi neumožnil zakončení. Po čtvrthodině hry mohl rozveselit hrstku domácích fanoušků Gonzalez, ale tváří v tvář Floderovi poslal svůj pokus těsně vedle.

Dobrou šancí na otevření skóre mohla být pro Zbrojovku standardní situace v podobě rohového kopu. Po něm se dostával k míči Antonín Růsek, ale dopustil se faulu a z této šance Zbrojovka nevytěžila nic. O něco lépe si počínal v závěru poločasu dvakrát Robert Bartolomeu. Nejprve využil dlouhého nákopu Flodera a z pravé strany se dostal až před Hrušku. Domácí brankář si však s vypětím všech sil s jeho pokusem poradil. O malý moment později se na pravé straně vápna dostal k míči opět Bartolomeu, ale na jeho střílený pas skluzující Magera nedosáhl. Poločas tak na Dukle branku nepřinesl.

Vstup do druhé části se Zbrojovce vůbec nepovedl. Na levé straně si navedl míč ke střele Lukáš Holík a jeho přesně umístěná střela nedala Floderovi vůbec žádný prostor k zákroku - 1:0. Dukle po brance logicky narostla křídla a o pár minut později mohl skórovat Kozma, ale Preislerův centr neuklidil do sítě a míč se tak prokutálel okolo pravé tyče brněnské branky. Zbrojovku držel v naději brankář Floder, jenž rychlým výběhem znepříjemnil situaci Ayongovi. Ten Flodera sice přehodil, ale brněnský gólman se stihl vrátit a situaci vyřešit.

V šestašedesáté minutě už však ani Floder nestačil. Centr z volného kopu přistál přímo na hlavě Martina Chlumeckého, který svým pokusem nedal brněnskému brankáři šanci - 2:0. Zbrojovka se dokázala tentokrát rychle oklepat. O minutu později dokázala útočná síla Brna vybojovat rohový kop, který exekuoval Šimon Šumbera. Jeho centr našel neomylně Jakuba Šurala a ten svou hlavičkou poslal Zbrojovku zpět do zápasu. A samozřejmě také tuto branku věnoval svému bratrovi. V závěru poločasu se Zbrojovka tlačila na útočnou polovinu, ale její útočné snahy končily na pevné obraně pražské Dukly. Nadějný kontr zakončil Šumbera nepřesným centrem, Šuralův průnik do šestnáctky pak zastavila obrana Dukly.

V posledních vteřinách poločasu utekl hostující Ayong, ale Floder si s jeho pokusem poradil. Zbrojovka už srovnat nestihla a připisuje si první prohru v sezóně.

VIDEO: Sestřih utkání na hřišti pražské Dukly
19.08.2019 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání na hřišti pražské Dukly

B r n o - V 5. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vyšla Zbrojovka poprvé bodově naprázdno, na hřišti pražské...
Trenér Šustr po utkání na Dukle
17.08.2019 | Martin Lísal

Trenér Šustr po utkání na Dukle

P r a h a - Sobotní dopoledne bylo z pohledu fanouška Zbrojovky hořké. Brňané v očekávané bitvě na...
PREVIEW: Zbrojovka míří na Julisku, kde změří síly s pražskou Duklou
16.08.2019 | Martin Lísal

PREVIEW: Zbrojovka míří na Julisku, kde změří síly s...

B r n o - Pátým soupeřem Zbrojovky v letošní sezóně bude tuto sobotu pražská Dukla. Duel...