Zbrojovka nenašla recept na obranu Varnsdorfu a ze severu Čech se vrací s prázdnou

Zbrojovka nenašla recept na obranu Varnsdorfu a ze severu Čech se vrací s prázdnou

VARNSDORF - V dalším venkovním zápase FNL Zbrojovce nevyšel úvod utkání a od 9. minuty musela dotahovat náskok soupeře po brance Ondráčka. Ani přes posílení ofenzívy trojicí střídání se Brnu ve druhé půli nepodařilo dobře organizovanou obranu soupeře překonat, v závěru naopak pečetil výhru Varnsdorfu v nastavení Kocourek.

Trenér Šustr učinil oproti vítězné sestavě z posledního zápas dvě změny - místo Magery nastoupil Růsek a nemocného Krejčího na poslední chvíli nahradil Sedlák. Úvod utkání Zbrojovce těžce nevyšel a dvě minuty po tyči Schöna se již domácí mohli radovat poté, co roh Adama ONDRÁČKA propadl nikým netečován rovnou do brány.

Brno se pomalu začalo dostávat do tempa až kolem 20. minuty, další velká šance však přišla na druhé straně, kde tečovaný Djordičův pokus skončil znovu na tyči. Až v závěrečné čtvrthodině první půle se do šancí začala dostávat také Zbrojovka. Ve 33. minutě hledal Růsek nebezpečeným centrem ve vápně Šumberu, před kterým musela domácí obrana odvracet na roh. Podobně dopadla i situace o několik chvil později, ve které si jen Růsek se Šumberou prohodili role. Poté co Růskovi v dobré pozici míč nesedl a hlavička Škody skončila v největší zbrojovácké šanci nad, šel do kabin spokojenější Varnsdorf.

Do druhého poločasu naskočili čerství Bartolomeu s Magerou. Právě na Lukáše Mageru mířil další nebezpečný centr v 55. minutě, domácí gólman Porcal ale nakonec souboj s nejlepším brněnským střelcem vyhrál. Zatím co Zbrojovka ze své územní převahy příliš těžit nedokázala, Severočeši mohli v 64. minutě po rychlém kontru zvýšit své vedení. Zcela osamocen na Halousku postupoval Schön, po teči brněnského brankáře ale naštěstí pro Brno skončil míč vedle.

Pojistku v podobě druhého gólu mohl jako další přidat deset minut před koncem Barac, ten ale sám před Halouskou napálil míč nad. Šance na srovnání se nakonec dočkala i Zbrojovka. Pět minut před závěrečným hvizdem se ve skrumáži dostal míč ke Škodovi, ten jej ale napálil jen do boční sítě. Když se poté neujal ani jeden z dalších dvou nebezpečných centrů před bránu Porcala, přišla v nastavení druhá branka domácích. Do zakončení se prodral Ondřej KOCOUREK a zblízka rozhodl o tom, že tři body zůstaly na severu Čech.

VIDEO: Sestřih utkání ve Varnsdorfu
23.04.2019 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání ve Varnsdorfu

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky bohužel nezvládli důležité utkání na hřišti Varnsdorfu. V několika...
Trenér Šustr po utkání s Varnsdorfem
21.04.2019 | Martin Lísal

Trenér Šustr po utkání s Varnsdorfem

V a r n s d o r f – Zbrojováci jeli do Varnsdorfu s jasným cílem – zvítězit potřetí v řadě a udržet...
PREVIEW: A teď Varnsdorf! Zbrojovku čeká v neděli druhý nejdelší výjezd
19.04.2019 | Martin Lísal

PREVIEW: A teď Varnsdorf! Zbrojovku čeká v neděli...

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky završí anglický týden dalším utkáním s tabulkovým souputníkem. V...