Zbrojovka pokropená živou vodou zaslouženě zdolala Olomouc

Zbrojovka pokropená živou vodou zaslouženě zdolala Olomouc

I bez zraněného Markoviče dokázala Zbrojovka potřetí v řadě bodovat. Po pauze způsobené krupobitím se napřed parádně trefil z přímého kopu Zavadil, výhru pak v nastavení pečetil svým premiérovým ligovým gólem Malík.

První nepříjemnost tentokrát potkala Zbrojovku již před zápasem, když přišla kvůli natrženému svalu o svého nejlepšího střelce, Miroslava Markoviče. V základní sestavě jej nahradil Karel Kroupa. Změnou oproti posledním kolům bylo také již předem avizované nasazení Martina Doležala na úkor Hladkého.

Po tradiční oťukávací pětiminutovce okulibě před vápnem zakombinovala dvojice Šisler - Fischer, lob druhého jmenovaného ale skončil na vrchní síti. Ještě blíže gólu měla Zbrojovka hned vzápětí. Zavadilův přímý kop hlavou tečoval Skalák, po Zlámalově reflexivním zákroku ještě dorážel Schuster, ale ani jeho pokus si cestu do brány nenašel, když jej obrana Olomouce zablokovala. Atraktivní úvodní desetiminutovku ještě ukončila vysoká hlavička Rolince a nůžky Skaláka, skóre se však neměnilo.

Zbrojovka nadále pokračovala v aktivní hře a notnějšímu přísunu šancí bránila především řada nepřesností na straně domácích. Příležitost se naskytla ve 28. minutě Kroupovi, ten však těsněn obránci nedokázal tváří v tvář Zlámalovi zakončit. V pasáži hry, kdy si ani jeden z celků nevytvářel šance, se po rychle rozehraném volném kopu ocitl sám před Zlámalem Alois Hyčka, z úhlu ale napálil míč jen do tyče! Hned o minutu později po průniku Skaláka a zpětné přihrávce Hyčky zakončoval na malém vápně Kroupa, Zlámal byl však již příliš blízko a Kroupa jej v pádu pouze nastřelil. Série šancí na straně Zbrojovky ukončila bezgólovou první půli.

První šance půle druhé opět patřila Zbrojovce. Nejaktivnější hráč zápasu Skalák se dobrým pohybem dostal do solidní palebné pozice, avšak jeho přízemní střela jen vyprášila Zlámalovi rukavice.

Po krátké pauze způsobené krupobitím se Zbrojovka na hřiště vrátila opět ve velkém stylu. Po několika závarech ve vápně ještě nezapršelo, avšak v 70. minutě se k přímému kopu na hranici velkého vápna postavil domácí kapitán Pavel ZAVADIL a propálil vše co stálo před ním, včetně bezmocného Zlámala! Veledůležitý gól, který opět prokázal, jakým tahounem je pro Zbrojovku její kapitán.

I nadále bylo na hřišti jen jedno mužstvo, rána Hyčky ani Buchtův důraz před bránou se však neuchytily. Další přímý kop pak prokázal, že Zavadil je skutečně při chuti, tentokráte ale Zlámal dokázal míč vyškrábnout nad břevno. Jediná šance Olomouce přišla po hlavičce Depetrise, ta ale naštěstí pro Brno jen našla Doležalovo náručí.

Zbrojovka statečně odolávala olomouckému tlaku a v devítiminutovém nastavení se dočkala druhého zásahu. Po patnácti vteřinách pobytu na hřišti využil Honza MALÍK milimetrový centr Davida Paška a pečetil tak výhru, která Zbrojovku posunula na jedenáctou příčku Gambrinus ligy.

Ohlasy trenérů


Václav Kotal (Zbrojovka): "Oba soupeři věděli, o co jde, my jsme k tomu přistoupili lépe než soupeř. Rozhodnutí mohlo padnout už v první půli, jsem rád, že se to nakonec ve druhé půli povedlo. Jsou to pro nás nesmírně důležité tři body, musíme ale dál bojovat."
Zdeněk Psotka (Olomouc): "Chyběla nám kvalita, nedrželi jsme míč a nebyli jsme vůbec nebezpeční. Naši útočníci neuhrávali míče. Valilo se to na nás, jedna ze standardek přinesla rozhodnutí."
Přistoupili jsme k tomu líp, těšilo po utkání se Sigmou trenéra Kotala
14.04.2014 | Martin Lísal

Přistoupili jsme k tomu líp, těšilo po utkání se...

B r n o - Před rokem Zbrojovka zdolala doma Olomouc 2:0, navlas stejný výsledek zopakovala i letos....
Dnes jsme Sigmu jednoznačně přehráli, povídal po utkání Pavel Zavadil
14.04.2014 | Jakub Sabol

Dnes jsme Sigmu jednoznačně přehráli, povídal po...

B r n o - Povedlo se! Zbrojovka v důležitém zápase s Olomoucí dokázala zvítězit 2:0, odtrhnout se...
Dávám jeden gól za sezonu, čili už to mám vybrané, smál se Jan Malík
14.04.2014 | Martin Lísal

Dávám jeden gól za sezonu, čili už to mám vybrané,...

B r n o - Informace o tom, že zraněného Avdiće nahradí v kádru Zbrojovky Jan Malík, mnoho vzruchu...

Fotogalerie

Všechny fotografie