Zbrojovka zdolala Hodonín, branky padaly ve druhé půli

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky porazili v dalším přípravném utkání třetiligový Hodonín 5:0, když všechny branky padly ve druhé půli. Do duelu zasáhl poprvé i navrátilec Luděk Pernica.

V sestavě Brňanů se poprvé po návratu objevil Luděk Pernica, do brány se postavil Michal Hložánek. Na straně soupeře scházel exbrněnský Yosi, který je zraněný. Ondřej Sukup v zahajovací sestavě nescházel.

Domácí měli poměrně ostrý vstup do zápasu a po minutě mohli vést - po rychlé kombinaci se před bránou ocitl Potočný, gólman jeho pokus vyrazil a Řezníčkovu dorážku zase zastavil jeden z obránců.

V páté minutě dokonce Kronus dostal míč do sítě, ale byl máván ofsajd. Hodonín měl první možnost téměř po půlhodině, ale hned stála za to - rychlý kontr zakončila hlavička, která skončila jen těsně vedle brány.

Zbrojovka se přes převahu v poli nedokázala prosadit, v závěru navíc musel pro zdravotní problémy střídat Jakub Řezníček. První pasáž tedy gól nenabídla.

Po změně stran už se diváci dočkali i branek. První padla po necelé minutě. Na Fouskův rohový kop si naskočil Štěrba a odražený míč poslal do sítě Filip Večeřa.

Za další dvě minuty přišel druhý zásah. Hložánkův dlouhý výkop si našel Hellebrand, krásně přihrál a Denis Alijagić přesnou ranou trefil horní roh brány.

Třetí branka padla opět po rohovém kopu. Míč do vápna vrátil Smejkal, přes Štěrbu a Večeřu se dostal až na Ondřeje Pachlopníka, který jej usměrnil do sítě.

V 73. minutě zahrávali roh hosté, míč ale odvrátil Pachlopník a Tomáš Smejkal šel z vlastní poloviny sám na gólmana Hodonína. Ten si na míč sice sáhl, v cestě do sítě jej ale nezastavil - 4:0.

Pátý zásah obstaral Foster Gyamfi. Gólman vyběhl proti Hellebrandovi, ten místo střely přihrál a ghanský zadák z hranice vápna mířil přesně.

Zbrojovka tedy zvítězila 5:0. V dalším utkání se představí v pátek 2. února na hřišti Žiliny.

OHLASY: Josef Mucha po utkání s Hodonínem
27.01.2024 | Martin Lísal

B r n o - Zbrojováci ve čtvrtém přípravném utkání porazili Hodonín 5:0, když všechny branky...
PREVIEW: V sobotu se utkáme s Hodonínem
26.01.2024 | Martin Lísal

B r n o - Tipsport liga skončila, ale příprava jede dál, čtvrtým zimním soupeřem Zbrojovky bude...