Zbrojovka v přípravě nestačila na Znojmo, podlehla 2:4

Z n o j m o - Herní test před utkáním ve Zlíně Zbrojovce nevyšel. Na znojemském hřišti nezachytila úvod a z třígólového direktu se nakonec nevzpamatovala, podlehla 2:4.

Start do utkání se Brnu opravdu nepovedl. V rozmezí tří minut dvakrát udeřil exbrněnský Šumbera, v 16. minutě zvýšil na 3:0 Pokorný a už v tu chvíli bylo zřejmé, že úvod zápasu nabídne všechno jiné, jen ne pohodu pro brněnský tým.

Naštěstí se Zbrojovka záhy oklepala a převzala otěže utkání. Dvakrát dostala míč do sítě, první trefa ovšem nemohla platit pro ofsajdové postavení. Gól Jana Malíka už ovšem uznán byl, trefa zblízka znamenala snížení a Znojmu náhle začalo být horko. Další Malíkovu ránu zneškodnil skvělým zákrokem gólman Veselý, ani zbylé šance se neujaly a Zbrojovka tak z tlaku vytěžila pouze jeden gól.

Zřejmě definitivní rozhodnutí padlo po hodině hry, kdy po standardní situaci zvýšil na 4:1 znojemský Yilmaz. Čtvrthodinu před koncem se o kosmetickou úpravu skóre postaral Stanislav Vávra, chmury na čele brněnských trenérů ovšem nezahnal.

"Úvod utkání jsme bohužel absolutně nezachytili. Přístup nebyl dobrý, soupeře jsme pouštěli do šancí a soubojů jsme se de facto nezúčastnili. Nemůžeme se vymlouvat na to, že šlo jen o přípravné utkání a vstoupili jsme do něj z namáhavého dvoufázového tréninku, protože soupeř na tom byl podobně. Za stavu 3:0 jsme si proti obrannému bloku Znojma vypracovali několik šancí, nedokázali jsme je ale proměnit," hodnotil krátce po skončení utkání trenér Kotal. "

Zbrojovku dnes čeká přípravný duel na hřišti Znojma
04.09.2015 | Martin Lísal

Z n o j m o - Druhá liga, první liga, zimní Tipsport liga, pohár - a teď příprava. Zápasy Zbrojovky...