Zbrojovka se s korejským soupeřem rozešla smírně

Brněnská Zbrojovka uhrála podruhé v přípravě remízu 3:3. S korejským FC Daegu na soustředění v Turecku prohrávala již o dvě branky, ale dokázala vyrovnat. O branky se postarali Švancara, Mezlík a Traoré, pro kterého to byla první trefa v "áčku".

Do utkání proti FC Daegu, ve kterém působí hned tři korejští reprezentanti, vstoupila aktivněji brněnská Zbrojovka. Hned dvě šance měl v úvodní pětiminutovce brněnský lídr Petr Švancara. V první příležitosti obstřelil zkušený útočník korejského gólmana i jeho pravou tyč. Ve své druhé šanci pak po přihrávce Hyčky zblízka překopl branku. Soupeř se díky své houževnatosti a pracovitosti postupně dostával do hry, přesto si vážnější šanci nevytvořil. To se však dařilo Zbrojovce – další šanci zaznamenal Frejlach, který z trestného kopu těsně přestřelil soupeřovu branku. Po Frejlachovi se snažil prosadit také Pernica, jehož pokus skončil taktéž nad břevnem. Dalším ostřelovačem byl Pašek, jehož střela z pravé strany hřiště branku minula.

Ve 29. minutě se z penalty nařízené po skluzu Luďka Pernici prosadil Kim Jong-Myoung. O dvě minuty poté se díky proměněné penaltě za faul na Markoviče radovali také Brňané – na 1:1 vyrovnal Petr Švancara. Z druhého svého gólu se Švancara mohl radovat ve 34. minutě, jeho gól však rozhodčí kvůli ofsajdovému postavení neuznali. O deset minut později přidal svůj druhý gól korejský reprezentant Kim Jong-Myoung a těsně před odchodem do šaten poslal FC Daegu do vedení 2:1.

Do druhého poločasu nastoupila Zbrojovka se čtyřmi změnami v sestavě, kterých soupeř využil po pěti minutách hry. Doležala prostřelil Han Seung-Yeop. Od 58. minuty převzala iniciativu Zbrojovka – do šancí se dostával především Škoda, který však soupeřova gólmana nedokázal překonat ani jednou. V 65. minutě se střelcem stal další ze zkušených brněnských hráčů, Pavel Mezlík, který po individuální akci snížil na 2:3.

Gólovou šanci měli také Korejci, díky Doležalovým zákrokům však Brňané drželi šanci na srovnání skóre. To se jim podařilo v 87. minutě, kdy po zásluze vyrovnal svou pravačkou Mohamed Traoré, který tak zaznamenal první trefu v dresu A týmu Zbrojovky.

Ohlasy trenérů

Petr Čuhel (FC Zbrojovka Brno): Na hráčích se projevil přechod na přírodní trávník, provázely je zbytečné chyby při práci s míčem. Na mužstvu oceňuji chuť poprat se s nepříznivým stavem. Korejské mužstvo bylo všem našim hráčům názornou ukázkou asijské pracovitosti, rychlosti a neúprosnosti.