Zbrojovka přehrála Ružomberok brankami Košťála a Keresteše

Zbrojovka v první půli předvedla kvalitní výkon a dokázala soupeři vstřelit dvě branky. Ve druhé půli Ružomberok snížil, avšak vedení si druhá brněnská jedenáctka již vzít nenechala.

Zbrojovka v Brněnských Ivanovicích přivítala aktuálně třetí tým slovenské Corgoň ligy, MFK Ružomberok.

Domácím se podařilo získat brzké vedení, když se po rohu Zavadila prosadil Pavel KOŠŤÁL. Vyrovnáno mohlo být brzy, ale Hladký se proti Jurčově ráně vyznamenal. Brno hrozilo v první půli především ze vzduchu, když se po dalším rohu do zakončení opět prodral Košťál. Jeho hlavička ze 17. minuty však mířila jen nad bránu. O minutu později zase mohl zvýšit vedení Fischer, jeho rána do odkryté klece však byla zablokována.

Brno mělo v první půli převahu, hosté však hrozili z brejků, když stopeři Zbrojovky měli problémy se zachytáváním náběhů útočných hráčů hostí. Do další šance se dostal Zrelák, ten však tváří v tvář před Hladkým přestřelil. Zbrojovka však dál pokračovala v aktivní hře a dařilo se jí dostávat do šancí. Košťálův další pokus ještě zastavili hosté na brankové čáře, rána Miroslava KERESTEŠE po přiťuknutí Paška si již cestu do branky našla. Poločas vyhrála Zbrojovka o dvě branky.

Ve druhé půli diváci již nesledovali tak atraktivní utkání. Branky se dočkali i hosté, když se skvělou individuální akcí prezentoval Filip SEREČIN. Tlak hostí však brzy pominul a do střeleckých příležitostí se dostávala spíše Zbrojovka. Pokusy Skaláka a Sedláka se však neujaly, a tak Zbrojovka po kvalitním výkonu především v první půli zvítězila 2:1.

"Dnes jsme narazili na velmi dobrého soupeře,který má ve svém středu několik dobře vybavených hráčů," pustil se do hodnocení trenér Václav Kotal a pokračoval: "Snažili jsme se mnohem víc dostávat do zakončení. Dali jsme dva góly, ale pořád mě mrzí spousta zbytečně ztracených míčů. To by se nám s kvalitními týmy nevyplatilo. Ale jdeme výkonnostně nahoru, což mě těší."

Další utkání čeká brněnské v sobotu v rámci Tipsport ligy. Přesný program a soupeř v boji o umístění bude znám ve středu večer

Duel s Ružomberkem se nakonec odehraje v TCM
20.01.2014 | Martin Lísal

B r n o - Zbrojovku čeká v úterý 21. ledna již čtvrtý přípravný zápas v zimní pauze. Soupeřem bude...