Zbrojovka podlehla doma Dukle

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky vyšli ve třetím letošním utkání bodově i střelecky poprvé naprázdno. V utkání s Duklou nedokázali vměstnat ani jediný střelecký pokus mezi tyče a svému soupeři podlehli 0:2.

Kouč Zbrojovky Luděk Klusáček po nedělní výhře na hřišti béčka Olomouce učinil v sestavě jednu nucenou změnu, kdy zraněného Nového nahradil Koželuh. Na lavičku pak poprvé v sezóně usedl nigerijský křídelník Musa Alli.

Brňané do souboje s pražskou Duklou vstoupili aktivní hrou, Smejkal z první nebezpečnější šance střílel pálil nad branku. Po půlhodině pak rozjeli fotbalisté Zbrojovky nadějnou akci, jenže stejně jako v předchozích případech nepřišla Řezníčkovi přesná finální přihrávka.

Hosté trpělivě čekali na svou první šanci a nakonec z ní otevřeli skóre duelu. Po rychlé kombinace kolem vápna Zbrojovky se ke střele dostal Štěpán Šebrle a jeho tvrdá rána se zastavila až v síti – 0:1. Domácí mohli kontrovat v nastavení první půle, kdy se Potočný ujal exekuce přímého kopu, ovšem jeho pokus těsně minul šibenici.

Do druhé půle domácí provedli domácí dvě změny v sestavě, místo Kronuse a Smejkala dostali prostor na trávníku Alli s Granečným. Zbrojovka však ani po občerstvení sestavy nemohla najít ideální herní pohodu a vytvořit si šanci, která by mohla vést k případnému vyrovnání, byť zejména Alli byl v úvodu poločasu hodně vidět. O slovo se tak opět přihlásili hosté. Nejprve Berkovec zlikvidoval ránu Moulise, avšak dvacet minut před koncem už podruhé inkasoval.

Zatímco na jedné straně ve své šanci neuspěl Alli, z protiakce se dostal do šance Lukáš Matějka a přesným zakončením zvýšil na 2:0 pro Pražany. Domácí poté opět reagovali dvojitým střídáním, a to v podobě příchodů Gaszczyka a Hladíka. Deset minut před koncem mohl snížit prudkou střelou Jambor, ta zamířila vedle branky.

V závěru Brňané vrhli všechny síly do útoku, jenže větší šanci si nevypracovali. Dukla si dvoubrankové vedení pohlídala a odváží si z jihu Moravy tři body.

03.08.2023 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

B r n o – Zbrojovka vyšla ve středečním utkání proti Dukle střelecky naprázdno, což znamenalo...
02.08.2023 | Martin Lísal

B r n o – Bez střel na bránu, bez gólů a bez bodů. Zbrojovce domácí zápas s Duklou vůbec nevyšel a...