Vítězný vstup do jara, juniorka porazila vedoucí Slovácko!

B r n o - Junioři získali v úvodním jarním utkání cenný skalp lídra moravskoslezské skupiny. Slovácko na svém hřišti porazili 3:0 a přiblížili se tak o kousek účasti ve finálové čtveřici.

Opatrný úvod zápasu, v němž oba trenéři nasadili i hráče prvních mužstev, dlouho nepřinášel žádnou zajímavou příležitost. Oba týmy trpělivě kombinovaly na vlastní polovině.

Zlom přišel po půlhodině hry. Zbrojovka rozjela rychlou akci z hloubi vlastní poloviny, na jejímž konci stál po parádní Ziklově přihrávce Miroslav Kroutil, který pohotovou ranou otevřel gólový účet. Brněnský zásah dodal hráčům v červených dresech potřebný klid. Mladí Zbrojováci navíc do poločasu přidali druhý gól. Po šikovné narážečce si srazil míč za záda Nemravy obránce Miklík.

Ve druhé půli na sebe domácí upozornili prakticky ihned po rozehrání. Balon se dostal k Dobrovodskému, jehož rána ale bránu Slovácka neohrozila. Neujala se ani série rohových kopů, po kterých si hostující obránci poradili. V 54. minutě si Slovácko vypracovalo vynikající příležitost. Střelu z hranice šestnáctky ale skvělým zákrokem zlikvidoval Floder!

Blízko k zakončení měl opět Dobrovodský, když využil přihrávky do běhu. Nadějný brejk nakonec Brno nedotáhlo ke zdárnému konci. Střílený centr zase Floder boxoval mimo pokutové území. Definitivní tečku dal zápasu brněnský David Moučka, který nikým nehlídán po Doubravského příhře přízemní střelou zvýšil na 3:0.

Na výsledku už nic nezměnil ani pokutový kop, při němž brněnský Zikl orazítkoval břevno. Zbrojovka se díky výhře nad lídrem katapultovala na prozatímní druhou příčku a učinila důležitý krok k postupu do finálové čtveřice.