Ve Zlíně vítězně

Z l í n - Zbrojováci si ve druhém utkání zimní Tipsport ligy připsali premiérovou výhru. Brankami Juritky a Alijagiće zvítězili 2:1.

V sestavě se objevil i dvacetiletý dánský obránce Andreas Troelsen, který do Brna dorazil včera. Odehrál první poločas, o jeho další budoucnosti se rozhodne. Poprvé letos hrál také Jakub Řezníček, k marodům se naopak přidali Jiří Texl a David Jambor. Premiéru v áčku si odbyl také obránce rezervy Benjamin Vit.

Brňané měli bleskový vstup do utkání. Neuběhla ani půlminuta, když se za obranu po Večeřově povedené nahrávce dostal Peter Juritka a přehodil brankáře. Domácí se poté snažili o odpověď, což se jim podařilo. Akhvlediani ještě vyrovnat nedokázal, jeho pokus zastavil Lukáš Endl. Jakub Janetzký už nicméně ve 21. minutě Sváčka prostřelil a bylo srovnáno.

V závěru půle mohl Zbrojovce vrátit vedení Potočný, jeho dalekonosná rána po rohovém kopu ale mířila mimo tyče.

Druhá jedenáctka zahájila svou pasáž také poměrně rychle. Ze hry uběhlo pět minut, když se po Fouskově přihrávce dostal před gólmana Denis Alijagić a také on byl úspěšný - 2:1. Chvilku předtím se v solidní možnosti ocitl Granečný, bránu ovšem minul.

Zbrojovka byla ve druhé půli mírně lepším týmem, vybojovali několik rohových kopů a snažili se přidat pojistku. Blízko byl po rychlé akci Hellebrand, jehož ránu po zpětné přihrávce ale obětavě zablokoval jeden z obránců Zlína. Skóre se tedy již neměnilo a Brňané si do tabulky Tipsport ligy zapsali tři body. Soutěž zakončí v úterý ve Skalici.

OHLASY: Josef Mucha po utkání se Zlínem
20.01.2024 | Martin Lísal

Z l í n - Ve druhém utkání přípravy se Zbrojovákům povedlo zvítězit na hřišti Zlína 2:1, když o...
PREVIEW: V Tipsport lize nás čeká Zlín
19.01.2024 | Martin Lísal

B r n o - Druhým soupeřem Zbrojovky bude v zimní lize Zlín. Hraje se v sobotu 20. ledna od 13 hodin...