V závěrečném utkání skupiny C porazila Zbrojovka Slovácko 2:0

B R N O - Ve čtvrtém utkání Tipsport ligy porazila brněnská Zbrojovka tým 1. FC Slovácko 2:0. Obě branky padly ve druhém poločasu, o první z nich se v 62. minutě postaral Petr Buchta, na 2:0 zvýšil o třiadvacet minut později Daniel Přerovský.

V dresu Zbrojovky si odbyl premiéru stoper Avdić, poprvé v přípravě hrál i Zavadil. Oba jmenovaní se v první půli neztratili, zejména přítomnost Zavadila ve středu zálohy byla znát.

Hosté nebyli dopředu příliš nebezpeční, a tak mohla obrana Zbrojovky myslet i na ofenzivu. Aktivitou hýřil zejména Hyčka, který na levém kraji podporoval útok po celou dobu pobytu na hřišti.

Právě on založil akci, na jejímž konci byla střela Frejlacha, kterou musel zneškodnit Heča. V asi největší šanci první půle se ocitl Mezlík, kterého vybídl zpětnou přihrávkou Traoré, nicméně Heča jeho ránu vyrazil nad branku.

Z aktivity Zbrojovky vyplynula i rána Zavadila a několik standardních situací, často vidět byl i Frejlach, který několikrát zkoušel štěstí ranami z různé vzdálenosti. Hra Zbrojovky už se v určitých fázích začala podobat dobře seřízenému stroji.

Hosté se do tolika šancí nedostávali, za zmínku stojí Hašova střela, kterou po půlhodině hry vyrazil Petr na rohový kop.

Ve druhé půli domácí prostřídali několik hráčů, což přineslo konečně i gólové ovoce. Aktivního Hyčku vystřídal Buchta, který nechtěl zůstat pozadu a chvílemi jej bylo plné hřiště. Právě on také otevřel skóre utkání, prosadil se po pěkném Škodově přiťuknutí.

Další střídající hráč Přerovský si s Buchtou výborně rozuměl, do ofenzivy se zapojovali i Kunc a Glaser, na útočné výlety se vydával také Pašek. Ve velké šanci se po přihrávce Kunce ocitl Halaška, který běžel sám na branku, tu ale minul.

Po gólu volal i přímý kop Škody, který Heča vytáhl na roh. Na druhé straně Petr ve druhé půli mnoho práce neměl a asi nejlepší zákrok předvedl proti Hašovi, kterému byl ovšem máván ofsajd, takže vzruch byl tak jako tak zbytečný.

Uklidnění do řad Zbrojovky přinesl až pět minut před koncem Přerovský, který běžel ze strany na branku soupeře, nenechal se odradit prvním neúspěchem a dorážkou vlastní střely upravil na konečných 2:0.

Zbrojovka se tak posunula na druhé místo skupiny, ze kterého ji ovšem může sesadit ještě Znojmo, a to v případě, že ve středu 23. ledna zdolá Zlín. Jihlava si zajistila postup do finále.

18.01.2013 | Martin Lísal

Brněnská Zbrojovka má před sebou poslední zápas ve skupině Tipsport ligy, soupeřem bude Slovácko....