V utkání s Jihlavou branka nepadla

B r n o - Poslední přípravný duel před novou sezónou branku nenabídl, Zbrojovka s Jihlavou remizovala 0:0. Zejména ve druhém dějství měli Brňané několik nadějných šancí, neproměnili ale ani jedinou.

Trenérský tým poslal do hry čtveřici letních posil – v obraně nastoupili Divíšek s Matejovem, v záloze Falta s Musou Allim. První půle nabídla výraznou převahu Zbrojovky v držení míče, mnoho nebezpečných momentů z toho ovšem nerezultovalo.

Největší hrozbu pro obranu Jihlavy znamenal Musa Alli, který několikrát zkoušel štěstí, neúnavně přihrával i sám pálil. Blíže ke gólu ovšem měla paradoxně Jihlava, když se v závěru půle ocitl před Berkovcem Arroyo. Domácí gólman ale tasil jistý zákrok a udržel bezbrankový stav.

Ve druhém dějství už byli Brňané přece jen blíže ke gólu. Ševčík v dobré pozici neuspěl, Fousek z přímého kopu těsně minul bránu a čtvrthodinu před koncem trefil Hrabina po Alliho centru dokonce tyč. V dobré pozici se zjevil střídající Hladík, ani on ale hostujícího gólmana nepřekonal.

V té době už bylo na hřišti celkem sedm čerstvých hráčů. Jedním z nich byl Přichystal, kterého vyslal do šance nepolapitelný Alli. Nadějný útok ale zmrazil zdvižený praporek pomezního. Po Blechově standardce z levé strany se zase Přichystal nedokázal dostat k razantnější střele a obrana Vysočiny situaci ustála.

Poslední přípravné utkání tak dospělo k bezbrankové remíze.

Trenér Dostálek po utkání s Jihlavou
A-tým
23.07.2022 | Martin Lísal

B r n o - Zbrojováci si dnes odškrtli poslední ze seznamu letních přípravných zápasů. Týden před...
PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Jihlava
A-tým
22.07.2022 | Martin Lísal

B r n o - Letní příprava pozvolna končí, do startu FORTUNA:LIGY zbývá už jen týden. Zbrojovku čeká...