V Jihlavě rozhodla první půle

J i h l a v a - Zbrojováci zvítězili ve třetím přípravném utkání na hřišti Jihlavy 2:1. V první půli se trefili Hladík a z penalty Zavadil, soupeř po změně stran snížil rovněž z pokutového kopu.

Trenér Dostálek měl pro utkání k dispozici už i uzdravené hráče Fouska, Kryštůfka, Bariše a gólmana Berkovce. Scházel naopak Hrabina, který v pátek absolvoval očkování proti Covidu, a útočník Jakub Řezníček (jeho kontrakt ještě není finálně dotažen). Pětice mladších hráčů pak byla k dispozici B týmu pro zápas v Olomouci.

Domácí Jihlava začala hodně aktivně, už ve druhé minutě podržel Zbrojovku při Vedralově šanci Berkovec. Hostům chvilku trvalo, než se s nástupem Vysočiny srovnali, odpověď ovšem byla poměrně razantní. Peter Štepanovský po akci dva na jednoho nezakončil přesně, na Hladíkovu přihrávku pak nikdo ze spoluhráčů těsně nedosáhl.

Na konci první půlhodiny se ocitl po Zoubeleho centru v dobré možnosti Arroyo, který hlavičkoval vedle brněnské brány. A z následné akce Zbrojovka udeřila - Jan Hladík po Barišově dlouhém pasu nejprve zády k bráně podržel míč, poté dvěma rychlými kroky pláchl svému strážci a prudkou ranou otevřel skóre.

Gól vložil herní převahu definitivně na stranu Zbrojovky. A za dalších šest minut vybojoval Hladík pokutový kop, když po jeho akci zahrál jeden z obránců rukou. K penaltě se postavil Pavel Zavadil a ranou k levé gólmanově tyči zvýšil vedení. V dresu Zbrojovky se tak trefil poprvé po svém návratu.

Ve druhé půli oba soupeři postupně prostřídali. Vysočina se dostala na dostřel v 67. minutě, kdy sudí nařídil pokutový kop i na druhé straně a Vedral jej proměnil. Pojistku výsledku mohlo přinést několik nadějných brejků, obrana domácích už nicméně všem pokusům odolala. A v samém závěru se vyznamenal Floder, když nadvakrát zneškodnil Fraňkovu šanci. Brňané tak v Jihlavě zvítězili 2:1.

Podrobnosti doplníme.

A-tým
11.07.2021 | Martin Lísal

J i h l a v a - Útočník Jan Hladík je jedním z hráčů, kteří doposud naskočili do všech zápasů letní...
PREVIEW: Ke třetímu utkání cestujeme do Jihlavy
A-tým
08.07.2021 | Martin Lísal

B r n o - Třetím letním soupeřem Zbrojovky bude tým Jihlavy. Utkání se hraje v sobotu 10. července...