Tři góly Třinci - juniorka podruhé v sezoně zvítězila

B r n o - Junioři Zbrojovky zatím doma vládnou. V utkání 3. kola porazili Třinec 3:0, když první dva góly vstřelili Štrombach s Brigantem v samém úvodu utkání. Třetí gól přidal v závěru Sedlo, čistým kontem se v juniorské premiéře blýskl reprezentant Záleský

Brno na soupeře skutečně vlétlo a Třinec hned z první akce inkasoval. Po pěkné kombinaci si našel prostor ke střele David Štrombach a poslal tak naše juniory do vedení.

Otřesení hosté se ani nestačili vzpamatovat a druhá branka byla na světě. Individuální akcí s bezchybným zakončením se prezentoval Tomáš Brigant a Brno vedlo za čtyři minuty již o dvě branky.

Poté domácí přece jen trochu zvolnili, to však neznamená, že by neměli šance. Štrombach po čtvrthodině minul branku, stejně jako Přichystal po svém průniku. Osmělil se také Třinec, Gomolovi chyběl jen kousek ke snížení.

V závěru poločasu Bruk zneškodnil Přichystalovu hlavičku a lapil také pokutový kop - ten zařídil opět aktivní Přichystal, Černý ale v roli exekutora neuspěl.

Po změně stran už tolik šancí k vidění nebylo. Skóre se měnilo jednou, to když dezorientovaná obrana Třince nepohlídala rohový kop a Martin Sedlo upravil na konečných 3:0. V samém závěru si dělal zálusk na snížení Martynek, Záleský si ovšem čisté konto ve své premiéře vzít nenechal.

Richard Dostálek (Zbrojovka Brno): "Do utkání jsme vstoupili tak, jak jsme chtěli. Sebevědomě, dobře kombinačně. Dali jsme rychlé branky, což nám ale paradoxně uškodilo. Hráči se už viděli na oslavě v kabině a soupeř měl šance na snížení, které nevyužil. Vrcholem zmaru byla neproměněná penalta. Po změně stran už se zápas spíš dohrával."