Teplice vypleněny! První letošní venkovní výhru trefil Schuster

T e p l i c e - Výtečně! Gólová hlavička Aleše Schustera zajistila Zbrojovce výhru na horké teplické půdě. Brněnští fotbalisté tak prodloužili sérii utkání bez prohry, na hřišti soupeře navíc naplno bodovali poprvé od loňské výhry v Plzni.

Domácí tým začal podle očekávání aktivně a Doležal musel řešit několik ošemetných situací. V hostujícím dresu se jako první odhodlal ke střele Fischer, ze střední vydálenosti minul branku.

První půle až tolik vzruchu nenabídla, Tepličtí byli častěji u míče, ale nedokázali své nadějné situace dotáhnout do finální fáze. Když už se Matula dostal do zakončení, vytasil jistý zákrok Doležal.

Během pauzy si brněnští fotbalisté zřejmě řekli, že soupeř je dnes rozhodně k poražení, a zvýšili aktivitu. V obrovské šanci se ocitl Skalák, řítil se sám na Grigara, ten ale dobře vyběhl a šanci zlikvidoval.

Za pár minut mohl otevřít skóre aktivní Pašek, k zakončení do poloprázdné branky mu chyběly centimetry. Totéž se dvakrát přihodilo i Kroupovi. Brno ožilo a na teplickou branku se hrnul útok za útokem, zatímco prapor domácích pozvedl pouze Ljevaković, jehož rána z dálky měla gólové parametry.

Několik nadějných brejkových situací se nepovedlo dotáhnout do konce, čtvrthodinu před koncem ale přece jen odměna za aktivitu přišla. Zavadil zahrál precizně standardní situaci, na míč si naběhl Aleš Schuster a jeho zakončení bylo také dokonalé - 0:1.

Jak se ukázalo, jednalo se o trefu vítěznou. Zaskočený domácí celek již ve svém arzenálu odpověď nenalezl, Zbrojovka tak díky skvělé druhé půli mohla slavit po 25 zápasech opět venkovní výhru. Prokázalo se tak, že na hřišti Teplic se Brnu bodově poměrně daří.

Po pohárové prohře v Plzni se bude Zbrojovka rvát o ligové body v Teplicích
19.04.2014 | Jakub Sabol, Martin Lísal

Po pohárové prohře v Plzni se bude Zbrojovka rvát o...

Brňané mají za sebou opět dva zápasy v jednom týdnu, třetí je čeká tuto neděli, kdy se představí na...