Také juniorka vybojovala s Boleslaví remízu

B r n o - Junioři napodobili v utkání s Mladou Boleslaví hráče prvního mužstva a v omlazené sestavě vybojovali bod. Soupeř v průběhu utkání vedl již o dvě branky, v závěru ale snížil Ulbrich a střídající Doubravský pak dokázal srovnat skóre.

V dresu hostujícího týmu se objevil i exbrněnský Keresteš, který včerejší utkání prvních týmů strávil na tribuně. Brňané i díky našlapanému programu tentokrát nikým z prvního mužstva nedisponovali - na lavičce naopak byli vesměs hráči dorostu.

Ve 12. minutě se navíc zranil stoper Zukal, jeden z dorostenců - Dominik Blažík - tak musel záhy na hřiště. O první vážnější vzruch se postaral Vintr, když soupeři nasadil jesličky, aby o chvíli později vybídl ke skórování Sedláčka. K zakončení naštěstí pro hosty nedošlo kvůli ofsajdu. O pět minut později Ulbrich hledal Růska, kolmou přihrávku vystihl Vejmola. V akci pak byl opět Růsek, který po pěkné kombinaci pálil nad.

V závěru první půle měla Zbrojovka dvě obrovské příležitosti. Nejprve brněnský Růsek pláchnul obráncům a křižnou střelou jen těsně minul vzdálenější tyč. O minutu později se Praks prokličkoval až do malého vápna, kde překvapivě nestřílel, ale hledal někoho ze spoluhráčů. Balon tak skončil na kopačce jednoho z fotbalistů v bílém dresu.

Druhý poločas začal lépe pro tým z města automobilů. Nadýchaný centr Keresteše odvrátila obrana pouze na roh, po kterém přišla první branka zápasu. Hosté si s rozehrávkou nedělali těžkou hlavu a kulatý nesmysl poslali okamžitě do vápna, kde se po několika odrazech dostal k Lukáši Glöcknerovi, který jej dotlačil do sítě!

O tři minuty později měl na kopačce druhý gól svého týmu Zabilanský, na poslední chvíli se mu do střely vložil Blažík. Ulbrich se šikovně dostal ke střele, ale z mírného úhlu minul. Poté Zbrojovka svého soupeře přitlačila, velké šance si ale nevytvářela. A přišel trest. Brno chybovalo v rozehrávce a Vintr musel faulovat. Balon si postavil Keresteš, nádherným bochánkem našel úplně volného Lukáše Glöcknera, který střelou z první nedal Záleskému šanci.

Chuť si gólman Zbrojovky spravil dvanáct minut před koncem, když skvělým zákrokem zasáhl u pravé tyče. Byl to důležitý zákrok, neboť vzápětí přišlo snížení – po rohu se hlavou trefil Tomáš Ulbrich. Pět minut před koncem se k zakončení dostal Bojda a donutil Záleského k pohotovému zákroku. Dvě minuty před vypršením základní hrací doby se ke střele z hranice pokutového území odhodlal Antonín Růsek, střídající Ondřej Doubravský byl na zadní tyči ve správný moment a zatloukl Růskovu střílenou přihrávku do sítě.

V nastaveném čase to mladí Zbrojováci zkoušeli z přímého kopu, Vejmolu už ale neohrozili a dramatický zápas sousedů v tabulce tak skončil výsledkem 2:2. Zbrojovka prozatím zůstává na druhé pozici.