První duel proti Senci Zbrojovka zvládla, zvítězila 3:1

I v a n č i c e - První ze dvou přípravných utkání proti slovenskému Senci Brňané zvládli. Pod výhrou 3:1 se podepsali oba útočníci - Stehlík se trefil jednou a Markovič dvakrát. Pro oba se jednalo o jejich první branky v dresu "áčka".

Na hřišti v Ivančicích byla Zbrojovka od úvodního hvizdu lepším celkem. Po deseti minutách hry mohl otevřít skóre Tomáš Frejlach, ke kterému se odrazil míč po rohovém kopu, ovšem jeho rána se mezi tyče nevešla.

Ukazatel skóre se pohnul až v 19. minutě. Skvěle zafungovala souhra útočného dua - mladý Stehlík posunul míč na Miroslava Markoviče a ten ranou k tyči vstřelil svou první brněnskou branku - 1:0.

Po chvilce mohl zvýšit Traoré, jeho lob po samostatné akci bohužel těsně minul levou tyč. Ve 29. minutě už ovšem kýžený druhý gól padl. Pohledná kombinační akce skončila přesným pasem Hyčky a neméně přesnou střelou Miroslava Markoviče - 2:0.

Dvougólový střelec mohl zkompletovat hattrick, ovšem rána z 36. minuty mu nesedla a poločasové skóre tak bylo 2:0. Hráči druholigového slovenského celku příliš nebezpeční nebyli.

Ve druhé půli Brňané polevili, i tak ale navýšili svůj náskok. Markovič založil akci, na jejímž konci byla zpětná přihrávka Husára a gólová střela Jindřicha Stehlíka - 3:0. Prosadili se tak oba útočníci, které Zbrojovka do duelu nasadila.

Soupeř dokázal zkorigovat na konečných 3:1, po standardní situaci rozvlnil síť Patrik Trajcsík. První ze dvou duelů tak Zbrojovka zvládla poměrně s přehledem.

Ohlasy trenérů

Ludevít Grmela (Zbrojovka Brno): "Do utkání jsme vstoupili aktivně a s chutí, výsledkem byla řada šancí. Proměnili jsme dvě, mohlo a mělo jich být i víc. Po změně stran jsme se bohužel přizpůsobili hře soupeře, chyběl nám pohyb a nasazení. Rozhodně si nepředstavuji, že by někteří hráči takto měli bojovat o místo v kádru."