Pachlopníkův gól nestačil, juniorka podlehla v Třinci 1:2

T ř i n e c - Junioři Zbrojovky sice na hřišti Třince vedli po gólu uzdraveného Pachlopníka 1:0, soupeř ale ve druhé půli duel otočil a zvítězil 2:1. Své další šance Brňané totiž nevyužili a nastřelili jen tyč.

Fotbalisté Zbrojovky nastoupili v hodně mladé sestavě, premiéry se například dočkal záložník dorostu Vojta Šmíd (ročník 2001). Ze širšího kádru áčka se na hřišti objevili obránci Chyla a Gáč. Právě ten si v utkání proti výrazně zkušenějšímu soupeři zapsal první možnost, v 7. minutě po rohovém kopu nedokázal umístit míč do brány.

Ve 22. minutě měl po akci Moučky další možnost Kroutil, jehož ránu pod břevno s vypětím všech sil vyrazil Adamuška. Ve 41. minutě už ale Moučkovi gólová nahrávka vyšla, když po jeho zpětné přihrávce otevřel skóre ranou k tyči uzdravený Ondřej Pachlopník. Poločas tak vyzněl lépe pro Zbrojovku.

Vedení vydrželo Brňanům jen do 66. minuty. Tehdy zapracovalo třinecké sourozenecké duo, po příhře Vojtěcha Cieslara srovnal osamocený Jiří Cieslar a vyrovnal na 1:1. Odpovědět mohl Kroutil, jeho povedený pokus ale zastavila tyč třinecké brány.

V poslední desetiminutovce zlomili domácí zápas ve svůj prospěch. Jalovičor se dostal dvakrát sám před Mrázka, poprvé ještě neuspěl, ale v 84. minutě jej překonal a rozhodl o výhře Třince. To mohl v samém závěru změnit střídající Sedlák, Adamuška ale jeho pokus lapil a Brňané tak letos podruhé prohráli.