Omlazená Zbrojovka podlehla na úvod Tipsport ligy Pardubicím

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky mají za sebou úvodní utkání zimní Tipsport ligy. V notně kombinované sestavě nezachytili vstup do zápasu a nakonec podlehli Pardubicím 0:5.

Jak již bylo avizováno, nasadila Zbrojovka do utkání omlazenou sestavu. Nechyběla ani dvojice testovaných hráčů Lukšík - Popovic.

Po obligátní pětiminutové oťukávané se Pardubice dostaly do mírného tlaku, jehož vyústěním byla série rohů. Hlavička kapitána Jeřábka nebyla pro Brno dostatečným varováním, a tak o dvě minuty později ze stejné situace zamířil Fousek přesně a otevřel skóre. V první půli větral obranu Zbrojovky především aktivní Ngandu Kayamba, se kterým testovaný Filip Lukšík při svém debutu musel podstoupit celou řadu ostrých sprintů. Právě Kayamba naservíroval hned dvě minuty po úvodní trefě jako na podnose druhou branku Fouskovi.

Po děsivém úvodu se mladíci Zbrojovky oklepali a opticky srovnali hru. Rozdíl ve zkušenostech a organizaci hry byl ovšem znát i nadále, a tak se Pardubice mnohem snáze dostávaly do šancí. Proti Jeřábkově hlavičce se ve 24. minutě vytáhl skvělým reflexem Záleský. V dresu Brna byl v první půli střelecky aktivní pouze Ulbrich. Jeho pokus z 32. minuty byl vůbec prvním zakončením Zbrojovky na bránu, ale Šmíd s ranou doprostřed neměl mnoho starostí. Naopak další nedůraz v brněnské obraně byl potrestán třetí trefou Fouska, který určil poločasový stav na 3:0

Brno nezachytilo start ani ve druhé půli. Podobně jako v té první, během prvních jedenácti minut přišly dva zásahy Pardubic, když dvakrát do prázdné brány zakončoval Petráň. Zbrojovka však byla v pozměněné sestavě dopředu nebezpečnější. Tonda Růsek zakončoval svůj nájezd těsně vedle a Vávra dvakrát nevyzrál tváří v tvář na Šmída. Právě tato dvojice hráčů vnesla do hry Brněnských více přímočarosti a Šmíd se musel mít v porovnání s prvním dějstvím mnohem častěji na pozoru. Deset minut před koncem jej po povedeném přenesení Popovice otestoval Kroutil, pardubický gólman si ale ránu na přední tyč pohlídal. Ani čestné trefy se tak Zbrojovka nedočkala a na úvod Tipsport ligy podlehla Pardubicím o pět branek.

Svatopluk Habanec: "Naši mladíci dnes neuspěli v konfrontaci s dospělým fotbalem, soupeř nás předčil ve všech směrech. Věřím, že pro kluky to je cenná zkušenost a že si uvědomí, jak náročná cesta je ještě před nimi. Co se týče hráčů na zkoušku, ani oni nás příliš nepřesvědčili. Popovic už testy ukončil a je na cestě domů, Lukšík tu zůstane ještě týden."

Zimní Tipsport liga startuje již zítra, Brno se utká s Pardubicemi
06.01.2017 | Martin Lísal

Zimní Tipsport liga startuje již zítra, Brno se utká s...

B r n o - Jubilejní 20. ročník Zimní Tipsport ligy startuje již tento víkend. Jedním z úvodních...