Nevyšlo to. Po bezbrankové remíze zůstává v nejvyšší soutěži Příbram

P Ř Í B R A M - Po domácí remíze 3:3 bylo jasné, že pro postup bude muset Zbrojovka v Příbrami skórovat. V první půli se ale Brnu nedařilo dostat na dostřel brankáři Kočímu, ve druhé půli pak byla problémem přesnost zakončení. Ani po závěrečném tlaku a sérii střel ze střední vzdálenosti se Zbrojovka gólu nedočkala a nejvyšší soutěž se tak v příští sezoně bude hrát díky pravidlu o venkovních gólech v Příbrami.

Zbrojovka v úvodu utkání o vše zahrozila nepřesnou střelou Šumbery, po ní se ale zápas proměnil spíše v taktickou bitvu a na kopačkách borců obou celků byla v první půli patrná nervozita. Domácí o sobě dali vědět nepřesnou střelou Polidara, po odehrané půlhodině pak Flodera provětral nepříjemnou jedovkou z přímého kopu Rezek. Opětovná konfrontace Rezka s Floderem těsně před poločasovou pauzou skončila opět včasným zásahem brněnského gólmana a do kabin se šlo bez branek.

Hned v první minutě druhé půle přišla do té doby největší šance Zbrojovky na postupovou branku - Štepanovský se důrazem protlačil do zakončení z hranice vápna, jeho přízemní pokus ale proskákal jen mimo. V 65. minutě se konečně do zakončení dostal také Lukáš Magera, ale ani tato pohotová střela po sraženém přímém kopu nemířila mezi tři tyče. Brno stupňovalo svůj tlak a o chvíli později se s míčem v nebezpečné pozici ocitl Lukáš Kryštůfek, tomu však přípravná fáze zabrala o vteřinu déle než bylo nutné a obrana Příbrami následnou střelu zablokovala. Ze všeho tak rezultoval pouze roh, po kterém navíc snahu o zakončení rázně uťal hvizd sudího, což pohříchu nebyl jediný podivuhodný moment tohoto typu v první půli.

Závěrečnou čtvrthodinu brněnského tlaku zahájilo další nepřesné zakončení Růska, po hlavičce střídajícího Zikla z 83. minuty pak už Kočí musel zasahovat, ale Zbrojovka se kýženého gólu stále nedočkala. Po průniku Zikla a přiťuknutí Přichystala se ještě v poslední minutě dostal do šance Tonda Růsek, vsadil ale na razanci a míč skončil mimo. I přes enormní úsilí se Zbrojovce nepodařilo skórovat ani v nastaveném čase a pravidlo o venkovních gólech tak rozhodlo o tom, že v první lize na úkor Zbrojovky setrvá Příbram.

Trenér Šustr po závěrečném utkání v Příbrami
02.06.2019 | Martin Lísal

P ř í b r a m - V sedmi zápasech za sebou vstřelili Brňané alespoň jeden gól, v odvetě na hřišti...