Neproměněné šance stály juniorku body. Doma podlehla Třinci

B R N O - Navázat na výhru z Karviné chtěli junioři Zbrojovky v domácím utkání s Třincem. To načali aktivně, měli více šancí, ale do vedení šel soupeř. I druhý poločas načalo Brno lépe, nicméně po hodině dvakrát inkasovalo a Třinec si pohodlně dokráčel pro zisk tří cenných bodů z horké jihomoravské půdy.

Utkání hrané na Městském stadiónu v Brně na Srbské ulici začalo aktivitou domácích. Ti hned ve třetí minutě otevřeli skóre, když se z dorážky prosadil po vyražené prudké ráně Janoška k tyči Zukal, jeho radost však zastavil ofsajd. O chvíli později mohli skóre zápasu otevřít Třinečtí, ale ránu Hoška z hranice vápna vytáhl Floder konečky prstů nad břevno.

Ještě jednu možnost měli hosté záhy, ale rána po zemi v podání Masaře si cestu do branky nenašla. Další šance mělo domácí Brno. Nejprve to byl Juhar, jehož rána byla přizvednuta nad břevno a poté si hostující brankář poradil také s akcí Marka Vintra, jenž se na malém prostoru zbavil dvou hráčů a z těžké úhlu pálil bodlem tvrdě k bližší tyči.

Ve 25. minutě hosté otevřeli skóre. Josef Celba získal odražený míč, navedl si jej na levačku a prudkou střelou z hranice šestnáctky o tyč rozvlnil síť branky Brna. Netrvalo to dlouho a po půlhodině hry to mohlo být již 0:2, když hlavičkoval po rohu Lanc a Floder opět musel zasahovat konečky prstů. Domácí se snažili v závěru poločasu vyrovnat, ale to se jim nepovedlo.

I druhá půle začala aktivitou Brna, které bylo více na míči, nicméně po hodině hry podruhé inkasovalo. Chybnou malou domů hlavou v podání Janoška se dostali hosté do úniku na brankáře, Floder první akci přežil, ale míč se dostal před zcela volného Martina Samiece, jenž šel úplně sám na prázdnou branku a nemýlil se.

A to nebylo ze strany Třince vše. Domácí nejprve ustáli prudkou ránu Masaře, kterou Floder vyrazil, jenže za několik chvil si míč na pravé straně navedl na levačku Petr Hošek a parádní technickou ranou zamířil na vzdálenější tyč. Odpovědět mohl rychle z přímého kopu Janošek, Kubík však jeho pokus vyboxoval.

V závěru byl při chuti zejména Marek Vintr, který nejprve pálil z hranice vápna, Kubík ale byl připraven. Poté se Vintr dostal osamocen k odraženému míči ve vápně, ale gólman hostů jej znovu skvěle vychytal a do třetice, když směroval svou ránu z okraje šestnáctky do šibenice, Kubík opět podržel svůj celek parádním zákrokem. Domácí měli v závěru tlak, ale branky se nedočkali. S Třincem padli 0:3.