Juniorka zdolala Slovácko a vrátila se na první příčku

B r n o - Brněnská juniorka potřetí v řadě brala tři body, díky čemuž se vrátila na první místo tabulky. Dnes na hřišti v Rosicích porazila Slovácko přes řadu šancí 1:0. Jedinou branku vstřelil Vávra.

Zbrojovka se do soupeře pustila od úvodních minut. Brigant jen těsně nedosáhl na Kuncův pas, pak si oba hráči role prohodili a Tomáš Kunc mířil z dobré pozice vedle.

V 11. minutě se už Zbrojovka radovala. Po rohovém kopu došlo ve vápně Slovácka ke zmatkům, v nichž se nejlépe orientoval Stanislav Vávra a otevřel skóre utkání. Nejlepší střelec juniorské ligy se trefil na jaře poprvé.

Nápor Zbrojovky neustával a vybočila z něj pouze hostující standardní situace, při níž Machač poslal míč do Veselého rukavic. Další gól jsme už ale neviděli a po změně stran tempo utkání opadlo.

Hosté se do zakončení příliš nedostávali, více práce měl rozhodně Fryšták. Tomu nadělala starosti Drahošova štiplavá rána z dálky, kterou vyrazil na roh, i časté průniky Briganta, Vávry, Lutonského a dalších hráčů.

Asi nejblíže měl k navýšení náskoku Brigant, tomu chyběly do centimetry k doražení míče za brankovou čáru, při tomto momentu se ale zranil a musel vystřídat. Když se v závěru neujala ani Ullmannova hlavička, bylo zřejmé, že duel skončí nejtěsnějším vítězstvím Zbrojovky.

Brňané se tak díky třetí výhře v řadě vrátili na první příčku tabulky. Jak dlouho tam vydrží, ukáže už zápas Mladé Boleslavi ve Varnsdorfu, který má výkop v 17 hodin.

Richard Dostálek (Zbrojovka): "Do utkání jsme vstoupili dobře, dostali se do vedení a měli řadu šancí. Ty jsme bohužel nedokázali proměnit, ve druhé půli se tempo hry vytratilo. Hosté nikam nespěchali, nejvíce mne mrzí zmíněná efektivita. Měli jsme vyhrát vyšším rozdílem."