Juniorka vítězná i podruhé. Karviné uštědřila lekci z produktivity

Juniorka vítězná i podruhé. Karviné uštědřila lekci z produktivity

B R N O - Junioři Zbrojovky nastoupili do svého druhého soutěžního utkání v odlišné sestavě než před týdnem, absence střelců Růska se Ziklem však nebyla vůbec znát. Brno se dokázalo prosadit v obou poločasech, když na nekompromisní dělovku Krejčího z první půle navázal po změně stran povedenou individuální akcí Pachlopník. Hned několikrát musel své spoluhráče podržet také gólman Mrázek, který měl největší zásluhu na tom, že se Karviné nepodařilo zápas zdramatizovat.

Zbrojovka nasadila do utkání devatenáctiletého Adama Nomilnera, levého beka z Dubnice nad Váhom. "Vzali jsme jej na zkoušku s tím, že dnes nastoupí. Nyní je to otázka dalších jednání, v nejbližších dnech by se mělo rozhodnout o případné další spolupráci," řekl k tomu trenér juniorky Dostálek.

Hosté z Karviné zahájili zápas aktivněji a Mrázek si brzy musel připsat první povedený zákrok. Brněnskému brankáři pomohlo po deseti minutách hry také břevno, na nějž se míč snesl po centru z levého křídla. Brňané v úvodních minutách vyráželi dopředu spíše sporadicky, jejich akce ale obvykle končily zakončením. V 16. minutě skončil ještě první vážný střelecký pokus nad brankou Pastornického, o deset minut později už ale propadl centr z pravé strany na zcela osamoceného Ladislava KREJČÍHO, jehož dělovka levou nohou z první div že neprothla síť hostující branky.

Na úvodní trefu Zbrojovky se Karvinští pokusili odpovědět po půlhodině hry, pohotový Mrázkův zásah byl ale již kvůli avizovanému ofsajdu zbytečný. Ve 37. minutě si už hosté náběh za obranu pohlídali, míč ale tentokrát skončil těsně vedle Mrázkovy levé tyče. Přesnost v zakončení se jako hlavní problém ukázala i o tři minuty později, kdy z dobré pozice přestřelil Egri. Zbrojovka tak přestala několik šancí Karviné v posledních minutách první půle a do kabin šla s jednogólovým náskokem.

Hosté měli znovu blízko k vyrovnání brzy po změně stran, když Mrázek zneškodnil nájezd hostujícího útočníka mířícího mezi nohy brněnského gólmana. Herní obrázek se ani nadále neměnil. Brno se snažilo držet míč a prosazovat se postupnou kombinací, Karviná ale na útočné polovině působila nebezpečněji. V 60. minutě hned dva volní hráči hostí ve vápně nedoskočili na centr z pravé strany a v 66. minutě musel Mrázek znovu zasahovat poté, co brněnská obrana podcenila dlouhý nákop. Poněkud kruté tak bylo zvýšení náskoku Brna hned z následného protiútoku, kdy si to Ondřej PACHLOPNÍK namířil k bráně přímo středem obrany, dvěma kličkami vyškolil karvinské stopery a zcela zkušeně si poradil i s vyběhnuvším Pastornickým.

Rozhozenou Karvinou mohl vzápětí třetím zásahem dorazit Holman po skvělé individuální akci Kroutila, střídající útočník však na Pastornického nevyzrál. Útočné aktivitě hostů v závěrečné dvacetiminutovce již scházel klid a skóre se dál neměnilo. To ve výsledku znamená, že se Brno se šesti body ze dvou odehraných utkání posunulo do čela moravské skupiny Juniorské ligy.

"Karviná nebyla snadným soupeřem, prověřila nás. My jsme ale byli znovu efektivní, šancí jsme měli možná o něco víc než soupeř a dokázali dvě z nich proměnit. Také Karviná měla dost možností, jak vstřelit gól, ale některé zneškodnil Mráza a jiné nezakončili přesně. Byli jsme v tomto ohledu šťastnější, myslím ale, že zaslouženě. Se vstupem do sezóny můžeme být spokojeni, každý je rád, když se vítězí, nálada je pak jiná. Teď se musíme snažit, aby to vydrželo," doplnil Dostálek.