Juniorka se po dalším obratu vrací na první příčku

B r n o - Juniorka Zbrojovky si libuje v obratech, jeden takový předvedla i v dnešním utkání s Jihlavou. Brňané prohrávali 0:1 a 1:2, nakonec ale zvítězili 4:2 a po současné prohře Mladé Boleslavi se vrací na první příčku tabulky.

Zbrojovce v posledních zápasech příliš nevycházely starty, nejinak tomu bylo i dnes. Než se diváci v Líšni stihli řádně rozkoukat, pískl sudí pokutový kop a Patrik Demeter překonal Záleského - 0:1.

Zbrojovka byla po většinu poločasu na míči, nedokázala si ovšem vypracovat vážnější šanci. Fischerův průnik skončil v zámezí, Lutonského standardku a další míče spolehlivě likvidoval gólman Kotnour. Před Záleským mnoho vzruchu nebylo, domácí gólman tak musel řešit jen několik pokusů o dlouhé přihrávky za obranu. První půle už další gól nepřinesla.

Do druhého dějství nasadil trenér Dostálek dva čerstvé hráče, což přineslo ovoce. V 54. minutě pláchl po levé straně Lutonský, předložil míč na jednoho ze střídajících hráčů - Jakuba Přichystala - a ten prostřelil Kotnoura, 1:1.

Za dalších osm minut nicméně přišla komplikace číslo dvě. Po drobném zaváhání Brněnských následoval dlouhý míč do vápna, Quintera jej hlavou lízl a taktéž střídající Vojtěch Hron vrátil hostům vedení.

Naštěstí pro Zbrojovku měli domácí v záloze rychlou odpověď. A stála za to - v 66. minutě sice nedokázal vystřelit Weber, míč se ale dostal na nohu Daniela Pospíšila a ten učebnicovou ranou z hranice vápna srovnal na 2:2.

Chvilku poté zahrávala Jihlava přímý kop, exekuce se ujal Pedro a jeho dobře mířenou ránu vyrazil tygřím skokem Záleský. Rozhodnutí tak padlo až v 83. minutě. Lutonský se prosmýkl do vápna, odcentroval, míče se ujal Stanislav Vávra a Zbrojovka poprvé vedla. Definitivní pojistku na brněnskou výhru přidal po rychlé akci Jakub Přichystal. Zbrojovka tak dokonala obrat a vzhledem k prohře Mladé Boleslavi se znovu vrátila na první příčku tabulky.