Juniorka remizovala v Ostravě 1:1

O s t r a v a - Junioři Zbrojovky zajížděli ve druhém jarním utkání do Ostravy. V první půli je poslal do vedení Martin Zikl, soupeř ale dokázal srovnat a v závěru Brňané nedokázali proměnit dvě velké šance. Duel tak dospěl k remíze 1:1.

Zbrojováci se hned v úvodu nastěhovali před Budinského, zahrávali dva rohové kopy, z nich ale neudeřili. Také v dalších minutách byla aktivita spíše na straně hostujícího celku, standardky ani střely ze střední vzdálenosti ale ke změně skóre nevedly.

Baník nasadil do hry z hráčů áčka například Mešaninova, Granečného či gólmana Budinského, který se prezentoval dobrým zákrokem ve 22. minutě. Kapituloval až v samém závěru poločasu, kdy jej překonal Martin Zikl. Pro devatenáctiletého útočníka to byl jedenáctý gól sezóny v desátém utkání. Kouč Dostálek poslal do hry kromě Martina z řad prvního mužstva ještě Vraštila a Pachlopníka, na poslední půlhodinu se do hry dostal i Dominik Kříž.

Ve druhé půli měli Zbrojováci několik možností na pojištění náskoku, těsně vedle střílel po standardce Kroutil, Nomilner zblízka trefil tyč a v dobrých pozicích neuspěl Slunský. A deset minut před koncem přišel trest. Výstavní Lehnertova rána se odrazila od břevna těsně za brankovou čáru a bylo to 1:1.

V samém závěru se ještě dvojicí pohotových zákroků blýskl Budinský, který vychytal Doubravského a Nomilnera. Utkání tak skončilo remízou 1:1. Brňané mají aktuálně na druhé pozici pětibodový náskok na pátou Jihlavu.