Juniorka remizovala na Slovanu 2:2

Juniorka remizovala na Slovanu 2:2

B r a t i s l a v a - Dvakrát vedli, nakonec se ale museli brněnští junioři v přípravě na hřišti Slovanu spokojit s remízou. Její cenu zvyšuje fakt, že soupeř měl zkušenější a starší kádr.

"Hráči soupeře byli zkušenější a starší, ale cením si toho, že naši hráči měli dvě skvělé pasáže, ve kterých Slovan přestříleli. Žehrat můžeme jen na produktivitu, ve druhém poločase naši útočníci nevyužili velké šance," hodnotil remízu trenér Dostálek.

Hrdinou utkání se mohl stát gólman Záleský, který v 78. minutě zneškodnil penaltu, ale za další dvě minuty přišlo vyrovnání po rohovém kopu. "Stalo se nám to druhý zápas po sobě, jedná se vždy o individuální chybu. Máme co probírat a pilovat," okomentoval vyrovnávací branku kouč.

Jeho svěřence nyní čeká zápas v Rosicích. A tedy pikantní souboj s "gólostrojem" Martinem Živným. "Taktické rozbory v přípravě tolik nejsou, ale hráči o síle v jejich útoku samozřejmě ví. Martin se už jako stoper uměl prosadit, a jak se s postupující kariérou posouval dopředu, naučil se těžit ze svých předností. Pro kluky to bude zajímavá zkušenost, stejně jako každé utkání se zkušenými celky dospělých," usmívá se Dostálek, který proti Živnému nastupoval v letošním ročníku divize.

Ještě více se ale mladí Zbrojováci těší na pátek, kdy jedou do rakouského Grazu. "Hrajeme s jejich výběrem do 23 let, proti talentovaným hráčům v nádherném prostředí. Věřím, že to bude po všech stránkách skvělý zážitek," dodal Dostálek k nadcházejícímu programu.

V Rosicích je výkop utkání v 17:30, v Grazu v 19:00.