Juniorka otočila duel s Baníkem a už je třetí

R o s i c e - Brněnská juniorka dokázala otočit nepříznivě se vyvíjející duel s Baníkem, brankami Kršky a Přichystala zvítězila 2:1. Díky šesté domácí výhře (a třetímu vítězství v řadě) se posunula na třetí příčku ligové tabulky.

Do utkání, které se tentokrát hrálo v Rosicích, zasáhl i uzdravený útočník Fabián Slančík - pro letní posilu to byl první soutěžní zápas v dresu Zbrojovky.

Brňané byli v prvním poločase lepším týmem, což mohl po dvaceti minutách hry potvrdit Kevin Babička. Domácí záložník vyzrál na ofsajdovou past, v zakončení ale neuspěl - branku přestřelil.

Úspěšnější byl hostující Baník. Jakub Šašinka využil nesouladu v brněnské defenzivě, chladnokrevně poslal míč směrem ku prázdné bráně a nešťastná teč Ladislava Hanuše znamenala první gól zápasu - 0:1. Byl to také první gól vůbec, který Brno letos doma inkasovalo.

Odpovědět mohl Krška, jehož oku lahodící individuální průnik dospěl až ke střele, tu k lítosti Brňanů zastavilo břevno. Ve 39. minutě se Zbrojovka nicméně dočkala. Po Krškově přímém kopu se Baník nedokázal osvobodit a přes Babičku a Přichystala míč obdržel znovu David Krška, jehož ránu k tyči Macej nezastavil - 1:1.

Ve druhém poločase byl nebezpečnější Baník. Po změně stran přelstil obranu domácích Opatřil, v klíčový okamžik ovšem nezvládl ideálně zakončit a přestřelil branku. Zbrojovku to nevarovalo dostatečně, v 65. minutě byl opět trestuhodně osamocen před brankou Szotkowski a Halouska musel vytasit bleskurychlý zákrok.

Vyrovnaný zápas zlomila další chyba, tentokrát na straně Baníku. Za zády gólmana Maceje se najednou ocitl Jakub Přichystal, a ač tísněn, dovedl si poradit - 2:1.

Jeho gól byl zároveň vítězný. Nemuselo tomu tak být, to by ovšem Szotkowski musel mít v 82. minutě více štěstí - jeho ránu zastavila tyč. Neujal se ani žádný z brejků Brna, Zbrojovka tak zvítězila 2:1 a připsala si šestou domácí výhru v letošní sezoně.

Ohlasy trenérů

Richard Dostálek: "Po utkání mám rozporuplné pocity. První půle byla z naší strany lepší, měli jsme řadu střeleckých příležitostí, přesto jsme po chybě inkasovali. Místo abychom soupeře po pauze dorazili, přestali jsme se pohybovat a Baník pustili do řady šancí, které ovšem nevyužil. Chyba naopak přišla na druhé straně a rozhodla o našem vítězství, které tentokrát hodnotím jako šťastné."