Juniorka nestačila v přípravě na exligové Znojmo

Juniorka nestačila v přípravě na exligové Znojmo

L a n ž h o t - Pořádně ostrý test má za sebou brněnská juniorka. V rámci svého soustředění si ji totiž za soupeře vybralo Znojmo, loňský účastník nejvyšší soutěže mužů. Zbrojovka podlehla 0:4, zápas ale odehrála se ctí.

"Hráli jsme s exligovým mančaftem. Pro hráče, kteří přišli z dorostu, to byl dost možná jejich doposud největší zápas. Toho, jak se s tím popasovali, si vážím," zhodnotil utkání trenér Dostálek. "Někteří hráči si pamatovali loňský zápas v Budějovicích, v němž jsme dostali desítku, tentokrát jsme to zvládli lépe. Rozdíl mezi oběma týmy samozřejmě byl, při některých šancích jsme měli i štěstí. Na druhou stranu jsme zejména ve druhé půli měli také šance, jedna z nich byla vyložená," dodal trenér k průběhu utkání.

Do něj zasáhl i navrátilec z hostování Levai, na zkoušce je útočník Juříček. "Uvidíme, jak se nám bude líbit, a pak se rozhodne," řekl Dostálek na jeho adresu.

Další test čeká na Brňany v sobotu, na hřišti Slovanu Bratislava se utkají s místní juniorkou. "Pro přípravu jsme zvolili trochu jiný model, než první mužstvo. Najeli jsme na určitý systém, který se snažíme držet dlouhodobě. Ještě před zápasem se Znojmem jsme v rámci tréninkového procesu odehráli modelový zápas se starším dorostem s výsledkem 2:1," doplnil Dostálek další podrobnosti k letní přípravě svých svěřenců.

V dresu Znojma se ve druhé půli objevil i exbrněnský Tadeáš Zezula. "Stihli jsme se pozdravit, během utkání jsem si jej ale tolik nevšímal, na to nebyl čas. Vybojoval si šanci v týmu pro soustředění, přejeme mu samozřejmě hodně štěstí i v další snaze probojovat se do mužstva," zakončil Dostálek.