Juniorka nadělovala Plzni. Vávra se blýsknul hattrickem za 12 minut

Po ztrátě na hřišti Českých Budějovic se junioři chtěli vrátit doma zpět na vítěznou vlnu. Proti měla být Plzeň, nastoupivší mimo jiné se Stanislavem Teclem v základní sestavě. Zbrojovku však ani tento fakt nezastavil od galapředstavení, během kterého nasázela soupeři hned pět gólů.

Po začátku plném nepřesností se Zbrojovka dočkala branky prakticky z první vážnější šance. Weber napřáhl ze střední vzdálenosti a Šiman byl překonán již v úvodní desetiminutovce.

Brno mělo častěji míč na svých kopačkách a Plzeň prakticky k ničemu nepouštělo. Obrovskou zbraní Zbrojovky v tomto zápase byla efektivita, když domácí borci dokázali udeřit takřka z každé příležitosti, která se jim naskytla. To sice neplatilo pro Stanislava Vávru, který zaváhání obrany nedokázal využít, ovšem ještě před poločasovou pauzou navýšil skóre z bezprostřední blízkosti svou desátou trefou v letošním ročníku Juniorské ligy Jakub Přichystal.

Brno nešetřilo svého soupeře ani po pauze. Dvě identické situace Stanislava Vávry rezultovaly ve dvě branky za zády bezmocného Šimana.

Plzni se po faulu na Tecla ještě podařilo snížit, když penaltu proměnil Hradecký, ovšem stejná šance se naskytla po faulu na Slančíka i Vávrovi, který z puntíku dokonal čistý hattrick v rozmezí dvanácti minut.

Zbrojovka utkání v klidu dohrávala a její ztráta na první Mladou Boleslav tak po výhře 5:1 nad Plzní zůstane po 26. kole čtyřbodová.