Junioři se z Ostravy vracejí bez bodů, podlehli 0:1

O s t r a v a - Junioři Zbrojovky vyšli po koncertu se Slavií tentokrát bodově i střelecky naprázdno. Na hřišti druhé Ostravy podlehli těsně 0:1 a v tabulce jsou aktuálně na páté příčce.

Brňané nastoupili v sestavě se Šuralem, Kučerou i Radkem Buchtou s vědomím, že v případě úspěchu se mohou posunout na druhou pozici. Také Baník nasadil hráče s ligovými zkušenostmi a v úvodu byl také aktivnější.

Oba soupeři se oťukali spíše nenápadnými akcemi, otestovali si rohové kopy - a po čtvrthodině přišel první gól. Za obranu Brna si naběhl Marek Červenka, jehož první ránu Floder sice vyrazil, ale dorážející hráč si nic nedělal ze zdánlivé přesily hráčů v červených dresech a na druhý pokus dopravil míč do sítě.

Brňané zkoušeli štěstí centrovanými míči, Šrom byl ale pozorný a do šancí se tak hosté mnoho nedostávali. Naopak Baník v závěru půle opět zahrozil, Červenka ovšem tentokrát na Flodera nevyzrál.

Také ve druhé půli byl nebezpečnější Baník. Aktivní Červenka obešel Flodera, jeho zpětnou přihrávku ale obrana zpacifikovala. Nebezpečnější byla následná akce, kdy po příhře z levé strany střílel Behan - Floder se ovšem stihl parádním způsobem přesunout a ránu vyrazil.

Brno bylo nejblíže gólu třináct minut před koncem, kdy dostalo možnost zahrávat pokutový kop. Radek Buchta sice poslal Šroma na druhou stranu, míč ovšem bohužel pro Zbrojovku přelétl bránu. Vzápětí se neujala ani Kučerova standardka z dobré pozice.

V samém závěru utkání měli ještě Brňané štěstí, když Baník ve velké šanci dvakrát nastřelil břevno. Duel tedy nakonec skončil nejtěsnější výhrou domácího celku.