Junioři prohráli v Plzni

P l z e ň - Předposlední zápas sezony brněnským juniorům vůbec nevyšel. Na hřišti Plzně inkasovali už v první půli čtyři góly, ve druhé další dva a na západě Čech tak prohráli 0:6.

Utkání začalo aktivitou domácího týmu, jemuž první poločas vyšel skvěle. Už ve třinácté minutě se Plzeňští dostali do vedení, když si na centr Rychnovského z rohového kopu naběhl na zadní tyč Jakub Teršl, prosadil se přes obránce a neomylně zakončil.

Plzeň diktovala tempo hry a v první půlhodině hosty do mnoha šancí nepustila, navíc sama navýšila svůj náskok. Opět to byl Rychnovský, kdo centroval na vzdálenější tyč a jeho pobídku přetavil v druhou trefu domácích Martin Chrien, který ve skluzu propasíroval balón do sítě.

Domácí měli navíc připravené ještě další dvě trefy, a to v samém závěru půle. Nejprve Kadar skvěle našel ve vápně Martina Chriena, který si naskočil na centr a hlavou přeloboval bezmocného brankáře Brna. Poločas snů završil čtvrtou trefou Martin Rychnovský, který se trefil k tyči po pasu od Kopřivy.

I druhý poločas pokračoval v režii domácích barev. Po hodině hry přidal pátou trefu Bohumil Havel, který po vystihnutí rozehrávky od Hlavatého dostal pas za obranu, udělal kličku brankáři a po zemi pohodlně zakončil do prázdné branky.

Za dalších deset minut přispěchali Plzeňští také s šestou trefou, když si Jakub Teršl naběhl na zadní tyč na centr ze standardní situaci a nikým nehlídán v pádu přidal svůj druhou trefu v zápase.

Zbrojovákům se vinou prohry zkomplikoval boj o druhou příčku. Poslední zápas sehrají v neděli 28. května od 14 hodin proti Slavii, hrát by se mělo na Srbské.