Junioři po pěti zápasech prohráli, neuspěli v Boleslavi

Juniorka Brna po pěti zápasech poznala chuť porážky, na hřišti mistrovské Boleslavi podlehla 0:2. V závěru dohrávali Brňané bez vyloučeného Sokola.

Oba soupeři vstupovali do utkání v odlišném rozpoložení. Středočeši trpěli v začátku sezony mistrovskou kocovinou, pětkrát za sebou prohráli. Zbrojovka naopak ve stejném počtu zápasů bodovala a nacházela se v lepší pohodě.

Navzdory tomu vstoupili do utkání o něco lépe Boleslavští. Za úvodní aktivitu se dočkali odměny paradoxně až ve 38. minutě, kdy se prosadil Lukáš Houžvička. Skóre 1:0 vydrželo až do konce půle. Předtím měl velké šance Štrombach, Zbrojovka nastřelila tyč - i takový je někdy fotbal.

Brňané v sestavě s Frelihem, Weberem či Klánem zahájili druhé dějství lépe, nedokázali ovšem vyzrát na gólmana Godulu, který vyrovnání v několika šancích nepovolil.

Komplikaci ve snaze o skórování navíc přinesla 80. minuta, v níž byl po druhé žluté kartě vyloučen Sokol. Boleslav měla rázem ulehčenou úlohu a vedení navíc podtrhl v poslední minutě z penalty. V tu chvíli bylo definitivně rozhodnuto o tom, že úspěšná série Zbrojovky skončí.