I podruhé vítězně! Zbrojovka si před Tureckem poradila s Trenčínem

I podruhé vítězně! Zbrojovka si před Tureckem poradila s Trenčínem

BRNĚNSKÉ IVANOVICE - Poslední test před soustředěním čekal Brno proti Trenčínu, jehož soupiska překypovala množstvím cizinců. Zbrojovka však fantasticky zvládla pasáže zápasu kolem poločasové přestávky, kterou orámovali trefami obránci Malík a Pernica. Trenčín mohl snížit z pokutového kopu, Hladký jej ale dokázal zneškodnit a Zbrojovka tak ustrážila dvoubrankovou výhru.

Papírově o poznání těžší soupeř čekal Zbrojovku ve druhém sobotním utkání. Trenčínu v Corgoň lize patří prozatímní druhá příčka, na které mají mimo jiné zásluhu jedenáctigólový Tomáš Malec, nebo osmigólový Gino van Kessel, který je v Trenčínu na hostování z hvězdného Ajaxu. Trenér Zbrojovky Václav Kotal soupeři přizpůsobil sestavu, když většinu opor šetřil právě do druhého utkání, které bylo posledním testem brněnských před odletem do Turecka.

Série brněnských rohů v úvodu utkání vzrušení nepřinesla, neujal se ani Košťálův pokus po sražené ráně Skaláka. Od počátečního hvizdu se hrálo vyrovnané kvalitní utkání, ve kterém se střídaly v útočné aktivitě oba celky. Na straně Trenčína se dostal do první příležitosti kanonýr Malec a Hladkému nejspíš zatrnulo, když Malecův pokus z otočky rozezvonil tyč. Gólovou šanci na druhé straně měl Miroslav Keresteš, jehož hlavička po Zavadilově centru mířila do růžku brány. Volešák však fantastickým zákrokem dokázal překazit oslavy brněnského beka.

V prvním poločase platilo pro Trenčín pravidlo "co šance to tyč". Před poločasovou pauzou vypálil jedovatou přízemní ránu Holúbek a Hladký mohl již podruhé děkovat konstrukci brány. Stejně jako v předchozím případě, po šanci Trenčína následovala odpověď Brna. A tentokrát se z ní urodil gól do šatny. Zavadilova tečovaná rána ještě skončila na tyči, dorážka Jana MALÍKA však za pomoci břevna skončila ve Volešákově bráně.

Zajímavý poločas, během kterého byla hned dvakrát na každé straně v akci konstrukce brány, tak skončil brněnským vedením. Nepříjemností pro Brno bylo však zranění Pavla Košťála, o jehož vážnosti budeme informovat.

Jak první půle skončila, druhá začala - brankou Zbrojovky. Po centru Šumbery se opět prosadil obránce, tentokráte Luděk PERNICA, a poslal tak Brno do dvougólového vedení.

Trenčín se snažil o odpověď, aktivní byl především záložník Mondek, ale jeho pokusy se k Hladkému buď nedostaly, případně jim scházely gólové parametry. Největší šanci dostat se zpět do zápasu dostali hosté v 70. minutě. Střídajícího Maceda fauloval ve vápně Hladký a následoval pokutový kop Kleščíka. Hladký však fantastickým zákrokem jeho střelu zneškodnil a napravil tak své zaváhání.

Jakákoliv další útočná snaha Trenčína narážela na pozornou obranu Brna, a tak se i ve druhém sobotním utkání podařilo Zbrojovce uhájit čisté konto a přehrát svého soupeře.

Zbrojovácká sobota se tak dá rozhodně označit za úspěšnou a nezbývá, než hráčům popřát šťastný let na soustředění do Turecka.

Fotogalerie

Všechny fotografie