Zbrojovka v přípravě porazila Opavu

Zbrojovka v přípravě porazila Opavu

B r n o - Už se zdálo, že přípravný duel s Opavou skončí bez branek - Zbrojováci trefili tyč, neproměnili penaltu. Až osm minut před koncem rozhodl o těsné výhře po Blechově patičce Jakub Nečas.

Trenér Dostálek poslal do utkání všechny hráče, které měl k dispozici. Reprezentační povinnosti si plní Ševčík, Koželuh a Tijani, mimo hru byli ze zdravotních důvodů Šiman, Endl, Souček, Pachlopník a nově také Hlavica.

V první půli byl k vidění opatrnější fotbal. Berkovec musel několikrát hasit nebezpečné akce hostů, na druhé straně pálil nepříjemně Texl a Lasák měl co dělat, aby jeho pokus vytáhl na rohový kop.

Ve druhém dějství se obraz hry zcela změnil, Zbrojovka si vypracovala řadu zajímavých možností. Dlouho je ale nedokázala proměnit - Hladík v úniku trefil tyč, následně neproměnil pokutový kop po faulu na svou osobu a střídající Číž zneškodnil i Nečasovu dorážku.

Po Matejovově centru otřel Hrabina svůj volej o břevno, těsně nad mířil i Nečas a vzápětí Číž zneškodnil Hrabinovu hlavičku. Když už se zdálo, že bude opavský gólman hrdinou druhé půle, přišel první a jediný gól. Vše načal přesným balonem Hrabina, následně Blecha vtipně patičkou našel Jakuba Nečase a ten se trefil ranou k tyči.

V samém závěru pak Číž se štěstím zneškodnil nepříjemný Blechův pokus a duel tak skončil nejtěsnější výhrou domácí Zbrojovky.

PREVIEW: Zbrojovka změří síly s Opavou
A-tým
23.03.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: Zbrojovka změří síly s Opavou

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky se zítra v přípravném utkání střetnou s druholigovou Opavou. Hraje...

Fotogalerie

Všechny fotografie