Slavia nad síly Zbrojovky

Slavia nad síly Zbrojovky

B R N O - Páté kolo FORTUNA:LIGY přivedlo do Brna čerstvého účastníka Konferenční ligy - Slavii Praha. Ta byla nakonec v utkání výrazně efektivnější a uštědřila Zbrojovce před zaplněnou ADAX INVEST Arenou první letošní porážku.

Zbrojovka před zápasem ocenila Jiřího Procházku, jihomoravského rodáka a šampiona organizace UFC. Právě Procházka následně provedl i slavnostní výkop zápasu. To vše sledoval vyprodaný stadion.

Úvodní šanci duelu obstarala aktivní brněnská Zbrojovka, když v desáté minutě pálil Řezníček, jeho levačka však vyslala míč o více jak metr mimo prostor branky. Na druhé straně mohl zahrozit Provod, ale domácí defenzíva odvrátila míč na roh. Perfektní obranný zákrok předvedl ve 14. minutě Jakub Šural, jenž těsně před odkrytou brankou odvrátil míč na roh a odepřel tak šanci na gól pro hostujícího hráče.

O pouhé dvě minuty později se do Hladíkova přizemního centru opřel Texl a nechybělo mnoho k tomu, aby brněnská "šestka" otevřela skóre. Bohužel pro domácí Mandousovu branku minul. První branka přišla v 19. minutě, kdy Berkovec nedokázal odpravit Oskarovo vrácení míče "do ohně" a Stanislav Tecl poslal míč nadvakrát do sítě. Jednobrankové vedení Pražanů vydrželo necelých deset minut, kdy Tecl odcentroval od levé postranní čáry a neomylně našel Davida Douděru, jehož pokus zastavila až síť. To byla notně studená sprcha pro domácí hráče i fanoušky.

Zbrojovka se mohla dočkat snížení o pár minut později, kdy se do odraženého míče opřel Denis Granečný, jehož rána jen díky teči jednoho z hostujících hráčů neskončila v síti. Zbrojovka si sice dokázala vypracovat další brankové příležitosti, ale naopak udeřila Slavia, když rychlý brejk dvou na jednoho zakončil Oscar přihrávkou na svého spoluhráče, ale k němu míč nedoputoval, neboť ho Jiří Texl srazil do vlastní sítě. Poločas tak ovládl hostující soubor.

První minuty druhé části patřily Zbrojovce. Hru oživila brněnská střídání, kdy se do hry dostal Alli a Falta. Právě Alli výrazně zaměstnával obranu Slavie a Mandous musel být na pozoru. Důležitý moment přišel v 55. minutě, kdy se dostal Alli do souboje s Ousouem a ten jej fauloval. Obratem viděl hostující hráč žlutou kartu, ale po intervenci VARu se šel sudí Klíma podívat k monitoru a po krátkém intermezzu zrušil Ousouovi předchozí trest a místo něj ukázal hříšníkovi kartónek červené barvy.

Snižující gól měla Zbrojovka na noze v 66. minutě, kdy po centru na zadní tyčku zahrozili Šural s Endlem, míč ale mezi tři tyče nevměstnali. Poslední hřebíček do brněnské rakve přidala Slavia patnáct minut před koncem, kdy Schranz k překvapení všech protlačil míč od brankové čáry před branku a tam se do něj opřel Christ Tiehi, jehož dělovku Berkovec prostě zachytit nemohl. Zbrojovka pokračovala v sympatickém výkonu, ale gólu před plně zaplněnou ADAX INVEST Arenou se nedočkala.

Endl po Slavii: Mrzí nás, že jsme lidem neudělali radost
A-tým
29.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Endl po Slavii: Mrzí nás, že jsme lidem neudělali...

B r n o – Lukáš Endl je aktuálně nejmladším hráčem na brněnské soupisce, přesto patří v úvodu...
VIDEO: Trenér Dostálek po utkání se Slavií
A-tým
28.08.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání se Slavií

B r n o – Jedno přání se trenéru Dostálkovi splnilo – utkání se Slavií sledovala vyprodaná ADAX...
PREVIEW: Čtvrtým soupeřem je Slavia, utkání je vyprodané!
A-tým
27.08.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: Čtvrtým soupeřem je Slavia, utkání je...

B r n o - Po nucené pauze už je tu další víkend - a jeden z vrcholů podzimu! Zbrojovka přivítá v 5....

Fotogalerie

Všechny fotografie