VIDEO: Zoubele s Kučerou prvními střelci v Turecku. Zbrojovka - Iași 3:0

VIDEO: Zoubele s Kučerou prvními střelci v Turecku. Zbrojovka - Iași 3:0

L a r a - Ve druhém utkání pod tureckým sluncem si Zbrojovka připsala první výhru, rumunský celek CSMS Iași zdolala 3:0. Dvěma góly se blýskl Zoubele, který měl zároveň prsty i v premiérové trefě Jakuba Kučery.

Zápas tentokrát hostil útulný Mardan Stadium s parádní trávou a krásnými strmými tribunami. Potřebnou kulisu mu dodával nedaleko probíhající turnaj v malé kopané - nechybělo halasné povzbuzování a v průběhu druhé půle jsme se dočkali i ohňostroje.

Prakticky od úvodní minuty byli Brňané lepším týmem a diktovali tempo hry. Vávra po dlouhém běhu střílel vedle, faul na Lacka zase znamenal nebezpečnou standardku. Matúš Lacko byl bohužel smolařem úvodní půlhodiny, neboť pro zranění nakonec musel střídat. Místo něj šel na hřiště Alois Hyčka a prohodil si post s Malíkem. Matúš by naštěstí podle čerstvých zpráv měl být v pořádku, dostal klasického "koňara".

Pomsta ovšem byla sladká. Prakticky hned po střídání uprchl obraně soupeře Vávra, obhodil si stopera a v pokutovém území byl sražen. Nařízenou penaltu proměnil ranou k tyči Lukáš Zoubele. a Brno vedlo.

Zoubele o pár minut později vybojoval míč, předložil jej Paškovi a nejdéle sloužící Zbrojovák oslavil první zápas po zranění gólovou přihrávkou. Adresátem přesného zpětného pasu do šestnáctky byl Jakub Kučera, který jej přetavil ve svůj první gól v dresu áčka.

Gólman Doležal si pořádně sáhl na míč až v samém závěru poločasu, kdy likvidoval ojedinělý střelecký pokus soupeře. Ten jinak hrozil pouze ze standardek. Do druhé půle čelil jeho atakům střídající Halouska, Rumuni přece jen poněkud ožili a častěji zaměstnávali obranu Zbrojovky.

V největší šanci mířil Enescu z hranice šestnáctky nad branku, pokus v 88. minutě zase vyrazil Halouska na rohový kop. Po onom rohu přišel rychlý kontr Brna, Brigant posunul míč na Přichystala, ten krásně nalezl Lukáše Zoubeleho a zkušený záložník přidal ke třem penaltovým trefám v přípravě i jeden gól ze hry. Gólmana se zbavil rutinovanou kličkou a stanovil výsledek zápasu na 3:0.

Po fyzické stránce se cítím výborně, pochvaluje si Zoubele
02.02.2016 | Martin Lísal

Po fyzické stránce se cítím výborně, pochvaluje si...

L a r a - Lukáš Zoubele je spolu s kapitánem Zavadilem nejlepším střelcem dosavadní přípravy....
Na Zbrojovku čeká druhý soupeř - rumunský celek CSMS Iași
31.01.2016 | Martin Lísal

Na Zbrojovku čeká druhý soupeř - rumunský celek CSMS...

L a r a - Úvodní víkend na soustředění nenabízí mnoho prostorů na oddech, Zbrojovku den po remíze s...
Stačilo mi jen nastavit nohu, popisuje premiérový gól Kučera
31.01.2016 | Martin Lísal

Stačilo mi jen nastavit nohu, popisuje premiérový gól...

L a r a - Jakub Kučera je nejmladším hráčem Zbrojovky na soustředění v Turecku. Hbitý záložník...

Fotogalerie

Všechny fotografie