Zbrojovka udolala Kroměříž a vybojovala postup

Zbrojovka udolala Kroměříž a vybojovala postup

K r o m ě ř í ž - Zbrojováci si připsali další výhru v MOL Cupu, třetiligové mužstvo Kroměříže porazili díky brance střídajícího Škody. Brněnský tým tak postupuje do 4. kola soutěže, další fáze se bude hrát již na dva zápasy.

V úvodu utkání byly karty rozdány jasně. Zbrojovka držela míč a vápno třetiligového soupeře obléhala doslova hokejovým způsobem. Pohříchu však převahu nevyjádřila většími šancemi - s výjimkou Lutonského centru, na který před prázdnou bránou jen těsně nedosáhl dobíhající Zavadil. Nic ovšem nenasvědčovalo tomu, že by domácí celek měl napodobit výsledek z úspěšného čtvrtfinále v roce2011.

Brňané, hrající v modrých dresech, nepřetavili v nebezpečné momenty ani sérii rohů a přibližně po dvaceti minutách hry začali hrozit také fotbalisté Kroměříže, kteří postupně zvedali hlavu. Doležal musel lapit Jelečkův pokus, mezi tyče hlavičkoval Haša - na bezbrankovém stavu se ale v první půli nezměnilo nic. Z průměru pak vybočil ještě kuriózní moment, kdy se během hry nečekaně spustilo zavlažovací zařízení.

Do druhé půle nasadil trenér Kotal Řezníčka a Škodu, což přineslo ovoce. Právě Michal Škoda uklidil do sítě Zavadilův centr a Brno se mohlo uklidnit. Možná až moc - soupeř i ve druhé půli několikrát zahrozil a Doležal se v bráně nenudil.

I Zbrojovka mohla pojistit náskok, proti však byl Radek Petr, někdejší Doležalův gólmanský parťák. Zejména v závěru držel naděje Kroměříže na vyrovnání, když už byl překonán, zaskočil za něj obránce Budín. Brno tak vyhrálo nejtěsnějším rozdílem a může se těšit na los pohárového osmifinále, které se odehraje během podzimu na dva zápasy.

Hráli jsme příliš profesorsky, zlobil se po utkání v Kroměříži trenér Kotal
24.09.2015 | Martin Lísal

Hráli jsme příliš profesorsky, zlobil se po utkání v...

K r o m ě ř í ž - Zbrojovka má za sebou dva ze tří zápasů perného anglického týdne, a znovu byla...
Další pohárová výzva - Zbrojovka míří do Kroměříže
22.09.2015 | Martin Lísal

Další pohárová výzva - Zbrojovka míří do Kroměříže

B r n o - Brněnská Zbrojovka vyráží na další pohárovou misi, n programu je třetí kolo MOL Cupu. Po...
Pohárové ohlasy - trenér Kotal a střelec Řezníček
28.08.2015 | Martin Lísal

Pohárové ohlasy - trenér Kotal a střelec Řezníček

V e l k é M e z i ř í č í - Jedna trefa ze hry, druhá z penalty. Útočník Jakub Řezníček...

Fotogalerie

Všechny fotografie