VIDEO: Potřetí s nulou - Zbrojovka zdolala i Aktobe

VIDEO: Potřetí s nulou - Zbrojovka zdolala i Aktobe

I napotřetí se na soustředění Zbrojovka raduje z výhry, tentokrát proti houževnatému FC Aktobe. Na hřišti to často jiskřilo, síť se ale vlnila jen za kazašským gólmanem, dvakrát ho překonal novic v kádru Flinty - Josef Čtvrtníček.

Vicemistr kazašské ligy dorazil s početným realizačním týmem a vysokým sebevědomím. To ovšem postupně klesalo, neboť Zbrojovka si dobrým týmovým výkonem vypracovala převahu, která vyústila v přehršel standardních situací.

Po míči se několikrát natahoval aktivní Jugas, z přímého kopu pálil Košťál. Nejfotbalovějším momentem první půle byla zřejmě povedená rána Radka Buchty, která prosvištěla těsně vedle tyče.

Soupeř po půlhodince hru vyrovnal a několikrát ohrozil Melichárka, postupem doby však začal ohrožovat spíše hráče Zbrojovky. Několik ostrých faulů ale řešil gruzinský sudí jen napomenutím, což kazašské ataky nijak neotupilo. Na druhou stranu početné standardní situace nadále dávaly výhodu Zbrojovce - po jedné z nich hlavičkoval dobře Jugas, mířil ovšem nad branku.

Druhá půle začala - jak jinak - přímým kopem Brna. V 51. minutě ovšem Kazaši vybojovali rohový kop, po kterém míč prosvištěl vápnem a bylo štěstí, že jej nikdo nezasáhl. Nu, a za další dvě minuty se síť za brankou soupeře po řadě možností už konečně rozvlnila. David Pašek se uvolnil na pravé straně, odcentroval, Josef Čtvrtníček si dobře naběhl před gólmana a otevřel skóre - 1:0.

Chvilku poté střílel po zemi mimo branku Pašek. Do podobného prostoru zamířil svůj pokus Slančík, v 65. minutě to ale Zbrojovce vyšlo podruhé. Tomáš Brigant zamotal hlavy obráncům soupeře, předložil milimetrovou přihrávku Josefu Čtvrtníčkovi a ten se zblízka nemýlil - 2:0.

Poté Brno prostřídalo sedm hráčů a tlak zeslábl. To však neznamená, že bychom si nevypracovali šance - Sýkora se probil do dobré pozice a pálil těsně nad. Kazaši zahrávali sérii rohových kopů, ke korekci skóre to ale nevedlo a tak opět trochu tekly nervy. Jeden z hráčů soupeře fauloval Schustera a ještě se po něm prošel, výsledkem byla menší valná hromada na trávníku.

Situace se ale uklidnila a zápas se dohrál v poměrném klidu. Brňané si výhru ani čisté konto vzít nenechali a nadále tak v Turecku zůstávají nepokořeni. Poslední test - a generálka na ligu - je čeká v sobotu proti Tiraspolu.

Video

Dva góly za dvanáct minut - Josef Čtvrtníček přispěl zásadním způsobem k další výhře
12.02.2015 | Martin Lísal

Dva góly za dvanáct minut - Josef Čtvrtníček přispěl...

A n t a l y a - Dvakrát byl tam, kde měl být - a stal se díky tomu ústřední postavou přípravného...
Třetí zápas v Turecku: Po dvou letech znovu proti FK Aktobe
11.02.2015 | Martin Lísal

Třetí zápas v Turecku: Po dvou letech znovu proti FK...

A n t a l y a - Zbrojovka se chystá na třetí zápas v rámci herního soustředění v Turecku. Dnes...
Až se hrozím toho, že je to zase s nulou, usmívá se Kotal po další výhře
11.02.2015 | Martin Lísal

Až se hrozím toho, že je to zase s nulou, usmívá se...

B e l e k , A n t a l y a - Zbrojovka dnes vybojovala na soustředění další výhru, udržela další...

Fotogalerie

Všechny fotografie