Juniorka na hřišti divizních Rosic o gól prohrála

Juniorka na hřišti divizních Rosic o gól prohrála

R o s i c e - Juniorka Zbrojovky má za sebou další přípravný zápas. Divizním Rosicím statečně vzdorovala a dlouho vedla, domácí ale nakonec během šesti minut otočili skóre a zvítězili 2:1.

Utkání mělo dobré tempo a nabídlo řadu brankových možností. Ve 22. minutě zneškodil gólman Záleský opět pokutový kop, nevyzrál na něj Malata. "David tím zvedá sebevědomí sobě i týmu, je to pro něj vynikající zkušenost. Nemůžeme ale spoléhat na to, že nám vždycky takhle pomůže, musíme řešit, proč k těm penaltovým situacím dochází," doplnil k zákrokům nově se rodícího penaltového specialisty trenér Dostálek.

Tou dobou už Zbrojovka vedla, do vedení ji poslal jarní kanonýr kategorie U19 Štrombach. Ten měl i další šance, stejně jako zbytek týmu.

Po změně stran ale fotbalisté Rosic během pár minut otočili, vítěznou branku přitom vstřelil Martin Živný. "Vyrovnávací gól pramenil z určité naivity, do té doby jsme totiž hráli dobře a poměrně s přehledem, měli jsme i další šance. Gól padl opět po standardní situaci," dodal k první ze zlomových situací Dostálek.

Dle něj měl zápas solidní úroveň. "Zase jsme se o kus posunuli, z naší strany to asi v přípravě bylo nejlepší. Dobře jsme kombinovali, soupeře i přehrávali, ale nakonec prohráli," doplnil trenér.

V pátek míří fotbalisté Zbrojovky do rakouského Grazu, jak jsme již informovali. Budou se tam ovšem muset obejít bez Davida Záleského, který se ode dneška zúčastní kempu mladých brankářů (spolu s Jiřím Floderem).