Juniorka zahájila přípravu výhrou nad HFK Olomouc

Juniorka zahájila přípravu výhrou nad HFK Olomouc

B r n o - Mistrovská juniorka dnes odehrála první přípravný zápas na novou sezonu. Mladé brněnské naděje si vyšláply na HFK Olomouc, čtvrtý celek uplynulého ročníku Fotbalové národní ligy (v nadcházející sezoně účastníka MSFL), nad kterým zvítězily 4:1. Branky vstřelili Ullmann, Lapeš, Vávra a Konečný.

Oba týmy se nacházely v úvodní části přípravy, lépe z této konfrontace tedy vyšla Zbrojovka. Ta nasadila do utkání například Falla, Buchtu, Malíka, Janoščina, Varaďu či Lapeše, jednalo se tedy o poměrně silný tým - do duelu ovšem zasáhla i řada dorostenců.

Ten si dokázal poradit se čtvrtým celkem loňského ročníku Fotbalové národní ligy (který ovšem místo boje o postup bude hrát příští rok jen MSFL). Mužstvo podržel za stavu 3:1 i gólman Veselý, tomu se povedlo zlikvidovat ve stoprocentní šanci Dupkalu. První test tak Zbrojovce vyšel na jedničku, další čekají již v následujícím týdnu.

Ohlasy trenérů

Daniel Břežný (Zbrojovka Brno): "V utkání jsme nasadili i některé hráče z širšího kádru prvního mužstva, s celkovým výkonem jsme spokojeni. Chtěli jsme, aby hráči zápas odjezdili, což se podařilo. Navzdory tomu, že jsme v počáteční fázi přípravy, jsme byli fotbalovější než soupeř, mělo to úroveň."