Dukla zdolána! Brno si poradilo s dalším pražským soupeřem a získalo důležité body

Dukla zdolána! Brno si poradilo s dalším pražským soupeřem a získalo důležité body

Branky Keresteše a Skaláka v úvodních pětatřiceti minutách hry položily základ důležitého brněnského vítězství. Kontaktní gól Dukly v závěrečném účtování nehrál roli, když Zbrojovka srdnatým výkonem ve druhé půli uhájila těsnou výhru a na nějakou dobu mizí ze sestupových vod.

Brněnskou Zbrojovku, povzbuzenou pohárovou výhrou na hřišti Slavie, čekal v rámci Gambrinus ligy další pražský soupeř, tentokráte celek Dukly. Ta od svého návratu mezi českou fotbalovou elitu Brno zatím pokaždé dokázala porazit, pro Brňany tak měření sil znamenalo šanci ukončit již druhou nepříznivou bilanci v jednom týdnu.

Zbrojovce patřily za krásného jarního počasí první minuty, souhra však fungovala pouze do předfinální fáze. V 19. minutě ale přišla akce jako z učebnice moderního fotbalu! Šisler předložil míč rozběhnutému Miroslavu KERESTEŠOVI a ten s chladnou hlavou poslal Zbrojovku do vedení.

Po půlhodině hry se konečně dostali k ohrožení Hladkého hosté, Markova rána však pouze prosvištěla kolem pravé tyče brněnské brány. Zbrojovka pokračovala nadále v aktivní hře a ve 34. minutě byla odměněna druhou brankou. Po zaváhání hostující obrany předložil Hyčka míč před prázdnou bránu Jiřímu SKALÁKOVI a ten již nemohl minout - 2:0 pro domácí.

A mohlo být ještě veseleji. Zavadil poslal do vápna z přímého kopu nebezpečný míč, nikdo z brněnských jej však nedokázal tečovat tak, aby skončil za Radovými zády. Jako blesk z čistého nebe pak přišla první povedená akce Dukly, ze které se hostům podařilo vstřelit kontaktní gól. Ouedraogo našel přesným centrem ve vápně Josefa MARKA, ten předskočil brněnské stopery a gólem do šatny stanovil poločasové skóre na 2:1.

Dukla do druhé půle logicky přidala na obrátkách a šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Engelmann po na krátko rozehraném rohovém kopu vysoko přestřelil, hodně zle mohlo být také po zaváhání Hladkého. Černému v klíčovém okamžiku ale míč uskočil. O nic lépe si Černý nevedl ani o pár chvil později, když v jasné šanci pouze nechal vyniknout Hladkého. Šance Brna přišla ze standardky, Šislerovo zakončení však postrádalo důraz.

Největší šance Dukly přišla sedm minut před vypršením hrací doby, Mareš ale po přiťuknutí Kovaľa ve vyložené pozici nemířil přesně. Hyčkovi pak na druhé straně korunovaci jeho výtečného výkonu brankou překazil za pět dvanáct poslední z hráčů Dukly.

To už Zbrojovce ale vůbec nemuselo vadit. Dukla se do závěrečného tlaku nedostala, Brno zabodovalo doma naplno a posunulo se na průběžnou dvanáctou příčku naší nejvyšší soutěže.

Ohlasy trenérů


Václav Kotal (Zbrojovka): "Povedl se nám výborný vstup do utkání, dvě krásné akce znamenaly vedení 2:0. Bohužel jsme ale po hrubé chybě nechali odcentrovat soupeře, což předznamenalo určitou nervozitu ve druhé půli. Nikdo nechtěl udělat chybu, která by vzhledem k situaci v tabulce byla fatální."
Luboš Kozel (Dukla): "Soupeři jsme v úvodu darovali vedení individuálními chybami. Až kontaktní gól nás dostal do hry a po změně stran se hrálo takřka na jednu branku. Domácí hrozili spíše z protiútoků. Nevyužili jsme bohužel naše šance a proto jsme utkání prohráli."
S tolika starty jsem snad ani nepočítal, říká Petr Buchta - stálice jarní sestavy
31.03.2014 | Martin Lísal

S tolika starty jsem snad ani nepočítal, říká Petr...

B r n o - Petr Buchta je letos pátým nejvytěžovanějším hráčem Zbrojovky v poli, v základní sestavě...
Gól? Povzbuzení sebevědomí, tři body a něco do kasy, směje se Miroslav Keresteš
30.03.2014 | Martin Lísal, Jakub Sabol

Gól? Povzbuzení sebevědomí, tři body a něco do kasy,...

B r n o - Od gólu Miroslava Markoviće proti Příbrami se Zbrojovka na jaře nemohla střelecky...
Výborný vstup do utkání, pak nervozita, hodnotí Kotal výhru nad Duklou
30.03.2014 | Martin Lísal

Výborný vstup do utkání, pak nervozita, hodnotí Kotal...

B r n o - Zbrojovka zvládla těžký zápas s Duklou, zvítězila 2:1 a odlepila se od sestupové...

Fotogalerie

Všechny fotografie