První jarní body! Brnu důležitou výhru nad Příbramí vystřelil Markovič

První jarní body! Brnu důležitou výhru nad Příbramí vystřelil Markovič

Brzký gól a dobrá práce v defenzívě. Přesně to byly brněnské ingredience, ze kterých se ve výsledku urodila hubená, ale nesmírně cenná výhra nad Příbramí. O vítězství rozhodl Miroslav Markovič.

Jarní premiéru si hráči Brna odbyli proti Příbrami, na kterou před zápasem ztráceli ve vyrovnané tabulce Gambrinus ligy pouhé tři body. O důležitosti tohoto utkání se před jeho začátkem napsalo již mnoho, a tak se zraky brněnských příznivců upínaly na to, jakým způsob se Zbrojovka zvládne oklepat z nevydařeného utkání na Spartě. Svěřencům Petra Čuhela chtěli Jihomoravané oplatit podzimní porážku 2:1, kterou jim Příbram uštědřila až v posledních minutách zápasu.

Úvod, jaký na Srbské přišel, by si však nevysnil ani ten největší brněnský optimista. Prakticky z první útočné akce domácí udeřili. Po přihrávce Fischera přišel hvězdný okamžik Miroslava MARKOVIČE, který se skvělým pohybem zbavil bránícího hráče a poslal Brno do brzkého vedení. Úžasný start pro Zbrojovku!

Domácí branka nabudila, a tak dál pokračovali v aktivní hře. Snaha prosadit se vzduchem však ovoce nenesla, své šance se tak dočkali v 17. minutě Středočeši. Václav Hladký nejprve fantasticky vytáhl Volešákovu střelu na břevno, aby si následně poradil s dorážkami Slepičky a Řezníka. Domácí jednička tak opět potvrdila, že letos patří nepopiratelně mezi opory brněnského kádru.

Hosté, kteří jako by si tímto závarem dokázali, že se Zbrojovkou lze hrát, převzali na následující minuty ofenzivní iniciativu. Ta však v ohrožení brány neústila, naopak na druhé straně si museli příbramští hráči oddychnout, když Buchtova dělovka mířila jen těsně nad Hruškovu bránu. Nic víc se během úvodního dějství nestalo, a tak do kabin odcházel brněnský celek o gól šťastnější.

Na průběh utkání reagoval v poločasové pauze Václav Kotal, který na úkor Šimona Šumbery poslal na hřiště druhého stopera v osobě Pavla Košťála. Úvodní minuty druhé půle přinesly na obou stranách řadu nepřesností a žádný z celků si nepřipravil možnost, která by stála za zmínku. Pozitivem byla výborná hra domácí defenzívy, která byla od posledního utkání k nepoznání. Příbramští ne a ne si vytvořit kloudnější šanci, a tak i po hodině hry svítilo na ukazateli skóre příznivé pro domácí.

Snad prvním odvážlivcem, který si ve druhé půli troufl vystřelit na bránu, byl aktivní Milan Lutonský, jeho pokus ze 66. minuty však Hruškovi příliš problémů nenadělal. Brněnští se v závěru utkání snažili hlavně nevyrobit chybu, která by je okradla o důležité body. Nutno říci, že hra Příbrami, omezená na nákopy do vápna, jim situaci značně usnadňovala. Příbramská nemohoucnost s přibývajícím časem ještě narůstala a kulminovala v brněnský brejk, který nedokázal zakončit Skalák.

Domácím však již nemusela mrzet ani zahozená šance Kroupy. Po závěrečném hvizdu sudího Hrubeše bylo jasné, že Zbrojovce se domácí ligová premiéra v novém kalendářním roce povedla, když Příbrami oplatila podzimní porážku a vyhoupla se před svého dnešního soka v ligové tabulce!

Ohlasy trenérů


Václav Kotal (Zbrojovka Brno): "Myslím, že výsledek odpovídá průběhu utkání, v němž nám pochopitelně hodně pomohl rychlý gól. Do druhé půle jsme změnili rozestavení a posílili defenzivu, neboť jsme tušili, že soupeř začne hrát útočněji. Cíl to splnilo, ve druhém poločase jsme Příbrami mnoho nedovolili. Jen je škoda, že se nám nepovedlo proměnit další šance, mohli jsme být klidnější. Ale snad si to kluci schovali na další zápasy.
Petr Čuhel (Příbram): "Poněkolikáté jsme dostali rychlý gól, na který jsme mohli odpovědět, ale šance zůstala nevyužita. Ve druhém poločase se nám nedařila hra po stranách, nebyli jsme agresivní a soupeř vyhrál zaslouženě."
Tři body nám stoprocentně pomohou, povídal muž zápasu Hladký
03.03.2014 | Jakub Sabol

Tři body nám stoprocentně pomohou, povídal muž zápasu...

Několikrát zmiňovaný nedělní souboj vyzněl ve prospěch domácí Zbrojovky, která se tak raduje z...
Spokojený trenér Kotal: Škoda šancí v závěru, ale snad si to kluci nechali na jindy
02.03.2014 | Martin Lísal

Spokojený trenér Kotal: Škoda šancí v závěru, ale snad...

B r n o - Důležitý zápas mají Brňané za sebou a opět dokázali, že pod trenérem Kotalem se jim doma...
Zpracování jako na tréninku, usmíval se autor vítězné branky Marković
02.03.2014 | Martin Lísal

Zpracování jako na tréninku, usmíval se autor vítězné...

B r n o - Miroslav Marković předvedl přesně to, co se od útočníků chce. V 5. minutě si udělal dobrý...

Fotogalerie

Všechny fotografie