Zbrojovku posílí Luděk Pernica!

Zbrojovku posílí Luděk Pernica!

B r n o - Velký návrat! Do Zbrojovky přichází na půlroční hostování z Plzně třicetiletý stoper Luděk Pernica! Odchovanec klubu se do Brna vrací po šesti a půl letech, k týmu se připojí v pondělí.

"Jsem rád, že to takhle dopadlo. Od začátku jsem návrat do Brna preferoval jako hlavní možnost. Vracím se s jasným cílem pomoci klubu k záchraně," hlásí Pernica z Plzně, kde v tomto týdnu ještě trénoval.

Pernica odešel ze Zbrojovky v roce 2014, řadu známých ale v klubu pořád má. "Odmalička znám Ondru Vaňka, byl tu tehdy Šimon Šumbera, Honza Sedlák, samozřejmě znám i Kubu Šurala. Stejně tak i většinu realizáku. Trenéra Dostálka jsem zažil ještě jako hráče, Martina Doležala taky, trénoval mě Kalda Maléř, zažil jsem kustoda Juru Havlíčka," vyjmenovává. "Když jsem odcházel, bylo mi 24 let, teď už mám něco za sebou, narodila se mi dcera. JInak se toho ale moc nezměnilo," usmívá se Luděk.

V Brně by měl nosit dres s číslem 44, k týmu se připojí v pondělí po návratu Zbrojováků z Malty. "V neděli je přivítat asi nestihnu. Je to teď hodně hektické. V Brně mám pořád byt, ale nájemníka nechci vyhazovat, takže mi klub něco shání. Holky jsou na Moravě, já si tu jen zabalím věci a přesunu se za nimi."

Novou akvizici vítá i trenér Dostálek, který po Pernicově boku odehrál i poslední zápas kariéry proti Jablonci. "Perňa je v rámci soutěženadstandardní hráč, navíc je to kluk se vztahem ke klubu a k městu. Mám z toho velkou radost. V Brně nastartoval kariéru, nasbíral velké zkušenosti v těžkých zápasech a věřím, že nám teď hodně pomůže. A to nejen obranné fázi, ale i v kabině," potvrzuje.

Profil Luďka Pernici

Rodák z Boskovic přišel do Brna v roce 2000 z Blanska. Postupně se propracoval až do "áčka", za Zbrojovku odehrál v nejvyšší soutěži 72 utkání (část z nich s kapitánskou páskou). Z pozice stopera navíc šestkrát skóroval - otevřel například gólový účet v sezóně 2012/13, kdy trefil výhru na Slovácku. O dvě kola později zase pomohl k triumfu v Plzni. Během dvou let chyběl v jediném ligovém utkání a je tak zatím posledním hráčem Zbrojovky, který v prvoligovém ročníku nechyběl ani minutu.

V roce 2014 zamířil Pernica do Jablonce, kde vydržel čtyři roky a zahrál si i v Evropské lize. Hned v první sezóně mimochodem zopakoval předcházející výkon a opět nescházel ani minutu. V létě 2018 přestoupil do Plzně. V dresu Západočechů okusil i atmosféru slavné Ligy mistrů, ve skupině nastoupil proti CSKA Moskva. Další starty přidal v Evropské lize, dvěma góly pomohl skolit Dinamo Záhřeb.

Celkově má Luděk Pernica na kontě 225 prvoligových zápasů, čtrnáctkrát se zapsal mezi střelce. Další starty tedy přidá znovu v červeném dresu Zbrojovky. Perňo, vítej doma!

další články

Obránce Černín by měl na jaře hostovat v Blansku
A-tým
19.01.2021 | Martin Lísal

Obránce Černín by měl na jaře hostovat v Blansku

B r n o - Jednadvacetiletý stoper Jakub Černín by měl jarní část sezóny strávit v týmu...
Návrat ozdobil gólem. Cítil jsem se skvěle, hlásí Pernica
A-tým
16.01.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Návrat ozdobil gólem. Cítil jsem se skvěle, hlásí...

M l a d á B o l e s l a v - Že umí dát z pozice stopera gól, to Luděk Pernica dokázal už...
VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Mladé Boleslavi
A-tým
16.01.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Mladé Boleslavi

M l a d á B o l e s l a v – Zbrojováci vstoupili do jarních bojů remízou na hřišti Mladé...