Zbrojovka změří síly s účastníkem loňské Ligy mistrů - bulharským Razgradem

Zbrojovka změří síly s účastníkem loňské Ligy mistrů - bulharským Razgradem

L a r a - Na závěr soustředění čekají Brňany dva duely s elitními týmy bulharské ligy. Dnes je na programu první - od 16 hodin SEČ se v Beleku utkáme s lídrem soutěže a účastníkem loňské Ligy mistrů Ludogorcem Razgrad.

Utkání můžete sledovat v živém přenosu prostřednictvím streamu.

Trenér Kotal může pro zápas počítat s takřka kompletním kádrem, pouze Pavla Halousku vyřadila v uplynulých dnech z tréninku nemoc a Matúš Lacko se zotavoval ze zranění, které utržil v minulém utkání. Na marodku dnes paradoxně ulehl také náš doktor Milan Novotný.

Bulharský soupeř pobývá v Turecku už přes měsíc, utkal se mimo jiné i s Plzní (zvítězil 2:1). "Proti Plzni i Steaue nastoupila prakticky základní sestava, je tedy otázkou, v jakém složení se soupeř představí proti nám. Jisté ale je, že nás čeká těžký test. Razgrad má velmi dobře zvládnutý presink, což bude zajímavou prověrkou i s ohledem na blížící se zápas na Slavii, která praktikuje podobný styl," řekl k utkání Kotal.

Ten počítá i s nasazením uzdraveného Jakuba Řezníčka, osmigólový útočník by měl odehrát poločas. "Zápas bude hodně o organizaci bránění, soupeř má v kádru vynikající hráče z Jižní Ameriky, kteří jsou rychlí, důrazní a schopní potrestat každou ztrátu. Pro nás to znamená se těmto ztrátám pokud možno vyhnout a rychle pracovat s míčem. Duel nám ukáže, jak jsme schopní takovému fotbalu odolat a prosadit se přitom našimi zbraněmi," těší se kouč na konfrontaci s pravidelným účastníkem evropských pohárů.

Ludogorec Razgrad

Bulharský celek, založený v roce 1945, prožívá v posledních letech slušnou renesanci. V roce 2010 vstoupil do klubu bohatý mecenáš, následoval postup do nejvyšší soutěže a čtyři tituly v řadě. Ruku v ruce s tím přišly i solidní úspěchy v evropských pohárech.

V sezoně 2013/14 mužstvo bojovalo o postup do Ligy mistrů, vypadlo v posledním předkole s Basilejí - chuť si ale Bulhaři spravili v Evropské lize. V základní skupině s Eindhovenem, Dinamem Záhřeb a Oděsou ztratili jen dva body, v dalším kole přešli dokonce přes Lazio Řím a ztroskotali až v osmifinále na Valencii.

O rok později se Ludogorec probil dokonce do základní skupiny Ligy mistrů, v posledním předkole uspěl se Steauou po penaltovém rozstřelu. V těžké skupině uhrál čtyři body za remízu s Liverpoolem a výhru s Basilejí, nad síly Razgradu byl Real Madrid.

V letošním ročníku to už bylo slabší, stopku vystavil hned první soupeř - vyřazení s moldavským Mirsami Orhei znamenalo jedno z největších překvapení předkol. V aktuální tabulce je Ludogorec první, má stejně bodů jako druhá Sofia (náš další soupeř).

V klubu působil před svým příchodem do Brna někdejší Zbrojovák a gólman vicemistrů světa do 20 let Radek Petr.

další články

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár primátorky, mezi účastníky je i ukrajinský Lvov!
Mládež
19.05.2022 | Martin Lísal

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár...

B r n o – Do Brna se po nucené pauze vrací prestižní mládežnický turnaj O pohár primátorky! 16....
VIDEO: Jarní nábor do Zbrojovky
Mládež
19.05.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Jarní nábor do Zbrojovky

B r n o - Ve čtvrtek 12. května proběhl na Srbské tradiční náborový trénink, kterého se i tentokrát...
Zemřel Martin Šustr
A-tým
18.05.2022 | Klub

Zemřel Martin Šustr

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že nás ve věku 31 let navždy opustil náš bývalý brankář...