Zbrojovka smutní, ve věku 75 let zemřel pan Rostislav Václavíček

Zbrojovka smutní, ve věku 75 let zemřel pan Rostislav Václavíček

Jsou zprávy, kterým se mysl zdráhá uvěřit. V těchto dnech nás bohužel navždy opustila jedna z největších postav brněnské fotbalové historie. Kapitán mistrovské jedenáctky, olympijský vítěz a především vynikající člověk, pan Rostislav Václavíček. Mistře, nikdy nezapomeneme!

Rostislav Václavíček byl součástí Zbrojovky od října 1971. Je držitelem těžko překonatelného rekordu, když odehrál 280 prvoligových duelů v řadě bez přerušení. Nejprve v záloze, poté v obraně.

Součástí této obdivuhodné šňůry byla i mistrovská sezóna, na jejímž konci Václavíček jako kapitán pozvedl nad hlavu trofej pro nejlepší tým ligy. Poté skončili Brňané v lize i na druhé a třetí pozici. Se Zbrojovkou si vytáhlý obránce zahrál evropské poháry, včetně Poháru mistrů evropských zemí. I do čtyř velkých bitev vedl tým jako kapitán a Zbrojovka v soutěži zůstala neporažena. K tomu má ve sbírce trofejí také olympijské zlato z roku 1980.

V osmdesátých letech si Václavíček zahrál pod trenérem Masopustem v Belgii, po skončení kariéry působil jako trenér a funkcionář. V historii brněnské kopané zanechal opravdu nesmazatelnou stopu, nyní nás ale bohužel navždy opustil. Pane Václavíčku, odpočívejte v pokoji. Nikdy nezapomeneme...

další články

Vítězná venkovní série skončila v Jablonci
02.10.2022 | Daniel Král

Vítězná venkovní série skončila v Jablonci

JABLONEC - Zbrojovka se z venkovního hřiště vrací poprvé v této sezoně bez bodů. Na branku...
Béčko porazilo vedoucí Kozlovice!
B-tým
02.10.2022 | Martin Lísal

Béčko porazilo vedoucí Kozlovice!

B r n o - Fotbalisté "B" týmu hostili v Bystrci vedoucí celek tabulky Divize D - Kozlovice....
U12: Zbrojovka v derby přehrála Spartu Brno
Mládež
01.10.2022 | Martin Lísal

U12: Zbrojovka v derby přehrála Spartu Brno

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U12) potvrdili v brněnském derby roli favorita a na hřišti Sparty...