Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár primátorky, mezi účastníky je i ukrajinský Lvov!

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár primátorky, mezi účastníky je i ukrajinský Lvov!

B r n o – Do Brna se po nucené pauze vrací prestižní mládežnický turnaj O pohár primátorky! 16. ročník proběhne pod záštitou primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové a ukrajinského konzulátu v Brně ve dnech 29. května a 3. června na Srbské. Turnaje se zúčastní týmy čtyř zemí, mezi nimi i ukrajinský Karpaty Lvov.

V prvním termínu se o trofej utkají mladší žáci (týmy U13 a U12). Červnový turnaj pak do Brna přivábí kategorie U15 a U14. O trofej se kromě Zbrojovky, pražské Sparty, Slovanu Bratislava a Honvédu Budapešť utká také ukrajinský celek Karpaty Lvov. Lvovský tým, který se zúčastnil již minulých ročníků, podpořil Jihomoravský kraj, uhradil mu cestu z Polska do Brna a zpět. Letos ovšem příjezd týmu z brněnského partnerského města dostává úplně nový rozměr. Na Ukrajině zuří válečný konflikt a my budeme nesmírně šťastní, pokud budeme moci alespoň na chvíli dát našim přátelům ze Lvova zapomenout na prožité hrůzy. Celý turnaj tak získá i symbolický protiválečný přesah.

O turnajové body se týmy utkají na hlavním stadionu Srbská, kam budou mít fanoušci a rodiče vstup zdarma. Průběh turnaje můžete samozřejmě sledovat také prostřednictvím přímého přenosu na Zbrojovka TV!

Skvěle obsazený turnaj se v Brně hrál naposledy v roce 2019, pak jej přerušila pandemie koronaviru. Zúčastnily se jej i výběry evropských gigantů – Bayernu Mnichov, Manchesteru či Tottenhamu. Poslední jmenovaný tým v roce 2018 celou trofej vyhrál, tehdejší nejlepší střelec Dane Scarlett už má za sebou debut v Premier League a za Tottenham si zahrál také Evropskou ligu.

Záštitu nad turnajem převzala primátorka statutárního města Brna JUDr. Markéta Vaňková a ukrajinský konzulát v Brně v čele s konzulkou Hannou Proshko.

Účastníci turnaje:

U15: FC Zbrojovka Brno, AC Sparta Praha, Honvéd Budapest FC (Maďarsko), ŠK Slovan Bratislava (Slovensko), FK Karpaty Lvov (Ukrajina)

U14: FC Zbrojovka Brno, AC Sparta Praha, Honvéd Budapest FC (Maďarsko), ŠK Slovan Bratislava (Slovensko), RFA Kraje Vysočina

U13: FC Zbrojovka Brno, Honvéd Budapest FC (Maďarsko), SK Líšeň, SK Dynamo České Budějovice

U12: FC Zbrojovka Brno, SK HS Kroměříž, SK Líšeň, SK Dynamo České Budějovice

další články

STUDIO FLINTA: Dalším hostem bude Michal Ševčík!
A-tým
28.06.2022 | Martin Lísal

STUDIO FLINTA: Dalším hostem bude Michal Ševčík!

B r n o - Na přelomu června a července vyjde další díl STUDIA FLINTA, už jednatřicátý! Hostem...
Informace k utkání se Slovanem
A-tým
27.06.2022 | Martin Lísal

Informace k utkání se Slovanem

B r n o - Dalším soupeřem letošní přípravy bude slovenský mistr - ŠK Slovan Bratislava. Divácky...
Trenér Dostálek po utkání s Podbrezovou
A-tým
26.06.2022 | Martin Lísal

Trenér Dostálek po utkání s Podbrezovou

Č e r v e n í k - Zbrojováci podlehli v druhém letním utkání Podbrezové 2:4, o výsledku rozhodly...