Zbrojovka jede bojovat o body na Slovácko

Zbrojovka jede bojovat o body na Slovácko

Zbrojovka udolala v důležitém střetnutí jihlavskou Vysočinu a konec soutěže už může dohrát v klidu. Na druhou stranu bodové rozestupy mezi týmy ve středu tabulky jsou minimální, což znamená, že je ve hře stále posun tabulkou směrem vzhůru a překonání loňského bodového zisku. O to vše se hraje v pátek na Den vítězství na Slovácku!

Páteční duel má výkop ve 20:15, podrobnosti k výjezdu naleznete na Facebookové události. Zde je možné domluvit si například odvoz, neboť vzhledem ke svátečnímu termínu není spojení zpět do Brna ideální.

Souboj devátého s desátým

Týmy Zbrojovky a Slovácka se v tabulce nacházejí těsně nad sebou. Mužstvo z Uherského Hradiště má na kontě 32 bodů, tedy stejně jako právě Brno. Svěřence trenéra Habance v trápí nevyrovnanost výkonů. Naposledy Slovácko bodovalo ve před čtrnácti dny, kdy vyhrálo na hřišti Baníku. V posledních dvou zápasech vyšel brněnský soupeř bodově naprázdno. Nejprve prohrál v Liberci 2:3, před týdnem dostal čtyřgólový příděl od plzeňské Viktorky.

Co soudí o utkání trenér Kotal?

I brněnská Zbrojovka celkově nedrží nijak dlouhou bodovou sérii, když ale pomineme venkovní prohry s Plzní a Spartou, doma se Brnu daří. Na jaře jsme tu prohráli pouze jednou a z pěti jarních zápasů jsme vybojovali 10 bodů. Navíc poslední tři duely skončily na Srbské vítězstvím. Venku je však brněnská bilance horší. Brno na jaře přivezlo šest bodů. Velmi cenné bodíky získala Zbrojovka v Teplicích, což byl zároveň poslední bodový zisk z hostujícího stadionu.

Podzimní prohra

První zápas v této sezóně skončil šťastněji pro Slovácko, které na Srbské zvítězilo brankou exbrněnského Libora Doška. Brňané v tomto duelu nebyli horším týmem, své šance ale nevyužili, naopak pykali za jedinou nepozornost v obraně, kterou čtvrt hodiny před koncem hravě využil Došek.

Bývalí Zbrojováci v dresu Slovácka

V kádru soupeře nejdeme hned několik fotbalistů, kteří v minulosti oblékali červený dres. Řeč již byla o nejlepším střelci Slovácka Doškovi, pod kterým nastupuje v záloze další odchovanec Brna Luboš Kalouda. Výčet bývalých Zbrojováků zakončují obránci Mezlík a Kuncl. I trenér Habanec se nikdy netajil vřelým vztahem k brněnskému klubu. Bránu Zbrojovky zase kryje Dušan Melichárek, bývalý hráč Slovácka. Totéž platí i pro další zimní posilu Josefa Čtvrtníčka.

další články

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou!
A-tým
03.08.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou!

B r n o - Také ve druhém utkání sezóny vybojovali Zbrojováci těsnou výhru, v domácí premiéře...
VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si Moravec
A-tým
03.08.2021 | Daniel Kinc. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si...

B r n o - K důležitým článkům nedělní výhry patřil i obránce Jan Moravec. Nejprve svým prvním gólem...
VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil
A-tým
02.08.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil

B r n o - Sedm minut do konce, stav 1:1. A penalta pro Brno! Nervozita většiny osazenstva Srbské...