Zbrojovka jede bojovat o body na Slovácko

Zbrojovka jede bojovat o body na Slovácko

Zbrojovka udolala v důležitém střetnutí jihlavskou Vysočinu a konec soutěže už může dohrát v klidu. Na druhou stranu bodové rozestupy mezi týmy ve středu tabulky jsou minimální, což znamená, že je ve hře stále posun tabulkou směrem vzhůru a překonání loňského bodového zisku. O to vše se hraje v pátek na Den vítězství na Slovácku!

Páteční duel má výkop ve 20:15, podrobnosti k výjezdu naleznete na Facebookové události. Zde je možné domluvit si například odvoz, neboť vzhledem ke svátečnímu termínu není spojení zpět do Brna ideální.

Souboj devátého s desátým

Týmy Zbrojovky a Slovácka se v tabulce nacházejí těsně nad sebou. Mužstvo z Uherského Hradiště má na kontě 32 bodů, tedy stejně jako právě Brno. Svěřence trenéra Habance v trápí nevyrovnanost výkonů. Naposledy Slovácko bodovalo ve před čtrnácti dny, kdy vyhrálo na hřišti Baníku. V posledních dvou zápasech vyšel brněnský soupeř bodově naprázdno. Nejprve prohrál v Liberci 2:3, před týdnem dostal čtyřgólový příděl od plzeňské Viktorky.

Co soudí o utkání trenér Kotal?

I brněnská Zbrojovka celkově nedrží nijak dlouhou bodovou sérii, když ale pomineme venkovní prohry s Plzní a Spartou, doma se Brnu daří. Na jaře jsme tu prohráli pouze jednou a z pěti jarních zápasů jsme vybojovali 10 bodů. Navíc poslední tři duely skončily na Srbské vítězstvím. Venku je však brněnská bilance horší. Brno na jaře přivezlo šest bodů. Velmi cenné bodíky získala Zbrojovka v Teplicích, což byl zároveň poslední bodový zisk z hostujícího stadionu.

Podzimní prohra

První zápas v této sezóně skončil šťastněji pro Slovácko, které na Srbské zvítězilo brankou exbrněnského Libora Doška. Brňané v tomto duelu nebyli horším týmem, své šance ale nevyužili, naopak pykali za jedinou nepozornost v obraně, kterou čtvrt hodiny před koncem hravě využil Došek.

Bývalí Zbrojováci v dresu Slovácka

V kádru soupeře nejdeme hned několik fotbalistů, kteří v minulosti oblékali červený dres. Řeč již byla o nejlepším střelci Slovácka Doškovi, pod kterým nastupuje v záloze další odchovanec Brna Luboš Kalouda. Výčet bývalých Zbrojováků zakončují obránci Mezlík a Kuncl. I trenér Habanec se nikdy netajil vřelým vztahem k brněnskému klubu. Bránu Zbrojovky zase kryje Dušan Melichárek, bývalý hráč Slovácka. Totéž platí i pro další zimní posilu Josefa Čtvrtníčka.

další články

Výměna umělého povrchu v TCM jde do finiše
Ostatní
22.10.2020 | Martin Lísal

Výměna umělého povrchu v TCM jde do finiše

B r n o - V areálu TCM v Brněnských Ivanovicích už v těchto dnech finišuje výměna povrchu na...
Zemřel Jozef Obert
A-tým
20.10.2020 | Klub

Zemřel Jozef Obert

Náš klub zastihla smutná zpráva. Na sklonku minulého týdne zemřel ve věku 82 let někdejší...
Trenér Machálek: Jsme rádi, že můžeme trénovat kompletní
A-tým
19.10.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek: Jsme rádi, že můžeme trénovat...

B r n o - Za normálních okolností by se Zbrojováci po výjezdu do Jablonce chystali na domácí bitvu...