Zbrojováci zahájili dvoutýdenní tréninkový blok

Zbrojováci zahájili dvoutýdenní tréninkový blok

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky se po reprezentační pauze sešli k dvoutýdennímu tréninkovému bloku. K mužstvu se připojili i dva hráči na zkoušku, dílčích změn doznal také realizační tým.

Prvním z nováčků je devatenáctiletý ghanský stoper Foster Gyamfi, který poslední rok a půl strávil v dánském Esbjergu. "Jedná se o talentovaného levonohého stopera. V kontaktu jsme byli už v létě, byli jsme se v Dánsku podívat a poznat tamní tréninkové prostředí mladých fotbalistů. Teď s námi stráví následující dva týdny a rádi bychom jej viděli i v zápasech," řekl sportovní manažer Zdeněk Psotka.

Druhou novou tváří je šestadvacetiletý gólman Dominik Sváček z Plzně, který kromě mateřského klubu chytal v rámci hostování ve slovenském Liptovském Mikuláši.

Z členů prvního mužstva nadále chyběli dlouhodobě zranění Mara a Jambor, na reprezentačním srazu si zranění přivodili Gaszczyk s Koželuhem. Do tréninku se naopak zapojil Jakub Šural a minimálně nejbližší dva týdny s "áčkem" stráví také dorostenec Filip Večeřa a kapitán B týmu Vojta Šmid. "Filip udělal za uplynulý půlrok obrovský progres, podpořený čísly. Šanci si zaslouží, bude s námi teď ty dva týdny a ohledně lednového režimu si pak řekneme, co dál. To samé je Vojta Šmid, který podává také výborné výkony," řekl k tomu trenér Tomáš Polách.

Změn doznal i realizační tým. Čtyřčlennou gólmanskou supinu jako trenér nově vedl jeho někdejší člen Vlastimil Hrubý, který byl na podzim hrajícím trenérem béčka. Dosavadní trenér brankářů Martin Doležal se přesunuje k mládeži, kde by měl mít na starost dorostenecké gólmany. Pozici trenéra brankářů B týmu pak zaujme Josef Hron.

A změna přichází také na pozici kondičního trenéra, kterým se nově stává Jakub Fikar. Ten doposud spolupracoval externě s několika kluby v čele s West Hamem, ve Zbrojovce by se měl stát vedoucím kondičního rozvoje celé organizace. Bývalý kondiční kouč Zbrojovky Josef Mlčuch by měl od ledna působit taktéž u mládeže.

Zbrojováci stráví následující dva týdny na lužánecké umělce, kde by měli sehrát i dva přípravné zápasy - tento pátek proti Chrudimi, 8. prosince pak s Opavou. Oba duely mají výkop v 11.30 a sledovat je budete moci i na Zbrojovka TV.

Zimní přípravu pak Brňané zahájí 8. ledna. "Aktuální dva týdny slouží k tomu, abychom hráče otestovali po silové stránce a upravili některé kondiční věci. Pak hráče čekají individuální tréninkové plány, v lednu pak začínáme testy na fakultě," doplnil Polách.

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. března
Ostatní
04.03.2024 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. března

B r n o - Fotbalové jaro nabírá tempo. Po áčku a dorostu se do ligových bojů v tomto týdnu pustí...
U17: Také
Mládež
02.03.2024 | Martin Lísal

U17: Také "sedmnáctka" vítězně

B r n o - Také dorostenci kategorie U17 vstoupili do jarní části vítězně. Na výhru se ale oproti...
VIDEO: Je to zklamání, hodnotí remízu Koželuh
A-tým
02.03.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Je to zklamání, hodnotí remízu Koželuh

P r a h a - V poháru se trefil už na podzim, dnes se obránce Josef Koželuh dočkal premiérového...