Zbrojováci pomáhali darovat krev a završili tak desátý rok spolupráce!

Zbrojováci pomáhali darovat krev a završili tak desátý rok spolupráce!

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky dnes opět pomáhali s darováním krve. Završili tak desátý rok úspěšné spolupráce s Transfuzním a tkáňovým oddělením Fakultní nemocnice Brno.

Hráči prvního týmu se na oddělení sešli před osmou hodinou ranní. Chybělo šest reprezentantů a marodi, jinak se tým dostavil kompletní.

Zbrojováci se ihned rozdělili do skupinek a obsadili tradiční stanoviště - šatnu či odběr vzorků. Další měli na starost podporu dárců přímo na sále a Jakubové Řezníček, Šural a Šiman dávali dárcům odměnou sladké či slané snídaně, kávu a čaj. Samozřejmostí byly drobné dárky v podobě plakátů či pexesa.

Přímo na místě se někteří z hráčů spontánně rozhodli také darovat krev. Přísným sítem prošel Ondřej Pachlopník, která se tak stal jedním z dnešních prvodárců. Tím dalším byl sportovní manažer Zdeněk Psotka, i když v jeho případě to není úplně přesné označení - krev už totiž několikrát daroval v domovské Olomouci.

Pokud byste se rádi zapojili a podpořili myšlenku dárcovství, můžete se ve zbytku dne zúčastnit aukce speciálních dresů bez symbolů A, B a O. V nich Zbrojováci sehráli zápas proti Líšni a aukce končí právě dnes. Výtěžek z ní poputuje na konto partnerských zdravotnických organizací pro další podporu dárcovství.

Hlavním smyslem akce Daruj krev se Zbrojovkou je propagace dárcovství a nábor prvodárců. Spolupráce klubu s Transfuzním a tkáňovým oddělením FN Bohunice trvá od září 2013. Děkujeme všem dárcům a prvodárcům, kteří se rozhodli darovat krev. Vaše pomoc je nesmírně důležitá!

S organizací akce nám pomohli naši partneři - Fakultní nemocnice Brno, TRIPOLI, AZ SERVIS, STROJATECH, Knihy Dobrovský a Ozzakova ruční myčka. I jim tedy děkujeme za pomoc.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Zbrojováci zahájili dvoutýdenní tréninkový blok
A-tým
27.11.2023 | Martin Lísal

Zbrojováci zahájili dvoutýdenní tréninkový blok

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky se po reprezentační pauze sešli k dvoutýdennímu tréninkovému bloku....
Béčko podlehlo v přípravě rezervě Baníku
B-tým
25.11.2023 | Martin Lísal

Béčko podlehlo v přípravě rezervě Baníku

B r n o - Také brněnský B tým má na sklonku roku v plánu i dva přípravné zápasy. V tom prvním...
BLACK FRIDAY - víkendové slevy ve Fanshopu!
Ostatní
24.11.2023 | Martin Lísal

BLACK FRIDAY - víkendové slevy ve Fanshopu!

B r n o - Sháníte už vánoční dárky? Máme pro vás tip, jak je pořídit výhodně! Ve zbrojováckém...